آرشیو پنج‌شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱، شماره ۱۰۳۴۴
بین الملل
۵

خبر

بحران خودکشی در ارتش رژیم صهیونیستی

رسانه های صهیونیستی اعلام کردند، میزان خودکشی در میان نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در سال جاری میلادی (2022) افزایش داشته به نحوی که از ابتدای امسال (در عرض 6 ماه) 11 نظامی خودکشی کرده اند.

به گزارش فارس، بر اساس این گزارش، این در حالی است که در کل سال گذشته میلادی (2021) 11 نظامی و در سال 2020 ، 9 نظامی صهیونیست خودکشی کرده بودند. در پی افزایش این پدیده، مقامات ارتش رژیم صهیونیستی جلسه ای اضطراری با مسئولان سلامت روان این رژیم برگزار کرده اند تا دلایل افزایش نگران کننده پدیده خودکشی در میان نظامیان صهیونیست را بررسی کنند. آمار رسمی مرکز تحقیقات «کنست» (پارلمان رژیم صهیونیستی) نشان می دهد که رژیم صهیونیستی در هر سال 500 مورد خودکشی را ثبت می کند که 100 مورد آن در میان نسل جوان این رژیم و در رده سنی 15 تا 24 سال است. بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، خودکشی همچنان دلیل اصلی فوت در صفوف نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در شرایط غیرجنگی است و این پدیده در سال های اخیر شدت داشته است. 

در همین رابطه، ماه گذشته بود که روزنامه «اسرائیل هیوم» عبری زبان فاش کرد،یک افسر از رژیم صهیونیستی با درجه سروانی در سازمان اطلاعات، هفته پیش خود را از ساختمانی پرت و خودکشی کرده است.

دیدار فرمانده تروریست های سنتکام با شاه اردن

«مایکل کوریلا» فرمانده نیروهای تروریست آمریکا در منطقه (سنتکام) با «عبدالله دوم» شاه اردن دیدار و گفت وگو کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری اردن ، در این دیدار راهکارهای تقویت همکاری بین اردن و آمریکا در زمینه های نظامی و دفاعی و تلاش های منطقه ای و بین المللی برای جنگ علیه تروریسم بررسی شد.

در این دیدار سرتیپ «یوسف الحنیطی» رئیس ستاد مشترک ارتش اردن حضور داشت.کوریلا پیش ازاین در سفری به عمان نیز با مقامات این کشور دیدار و درباره فرصت های همکاری مشترک گفت وگو کرد.

وی در مصاحبه با خبرگزاری عمان، ایفای نقش عمان و چند کشور دیگر که میزبان گفت وگوهای یمن برای دستیابی به آتش بس و تمدید آن تحت نظارت سازمان ملل متحد بودند، قدردانی کرد.

 رویارویی جنگنده های یونان و ترکیه بر فراز اژه

وزارت دفاع یونان از رویارویی هوایی مستقیم  جنگنده های یونانی با نیروی هوایی ترکیه و 41 مورد نقض حریم هوایی این کشور توسط نیروی هوایی ترکیه خبر داد.  

به نوشته روزنامه «پروتوثما» وزارت دفاع یونان اعلام کرد که  دو مورد از این تخلفات به نبرد با نیروی هوایی ترکیه بر فراز دریای اژه تبدیل شد. بنابر بیانیه وزارت دفاع یونان، درمجموع 8 فروند جنگنده «اف-16» و  «اف-4 فانتوم»، دو فروند پهپاد و یک هواپیمای تجسسی «سی ان-235» ترکیه امروز بر فراز دریای اژه پرواز کردند.

پنج مورد تخلف توسط پهپادها و 36 مورد دیگر توسط هواپیماهای جنگنده ترکیه صورت گرفت. جنگنده های متجاوز ترکیه در این ماموریت در ارتفاع 20 هزار پایی یکی از جزایر یونان واقع در دریای اژه پرواز کردند.وزارت دفاع یونان اعلام کرد که هواپیماهای ترکیه بر اساس قوانین بین المللی شناسایی و رهگیری شدند.

این در حالی است که یک تحلیلگر نظامی ترکیه و از نظامیان سابق این کشور نسبت به درگیری نظامی بین ترکیه با یونان هشدار داد و بر لزوم برتری هوایی ترکیه تاکید کرد.به نوشته روزنامه «گریک سیتی تایمز» «اردوغان قره قوش» تحلیلگر نظامی و سرهنگ بازنشسته این کشور ارزیابی  کرد که هرگونه تقابل  با یونان به «جنگ تمام عیار» بین دو کشور تبدیل خواهد شد.