آرشیو پنج‌شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱، شماره ۲۳۰۵۵
ورزشی
۹

خواندنی از ورزش

داود عزیزی رئیس فدراسیون تنیس، هدایت تیم ملی ایران را در سال 2022 برعهده محمدرضا توکلی گذاشت و دیروز حکم سرمربیگری توکلی را به او اهدا کرد.پیش از این اکبر طاهری سرمربی بود اما اعلام کرده است به دلیل مشکلات شخصی امکان هدایت تیم ملی را در این مقطع زمانی ندارد.تیم ملی تنیس ایران باید برای حضور در مسابقات دیویس کاپ آماده شود که 19 مرداد در ویتنام برگزار خواهد شد.توکلی عضو کمیته فنی فدراسیون تنیس است و سابقه سرمربیگری تیم ایران در دیویس کاپ را دارد.

تیم ملی بسکتبال ایران که این روزها خود را برای رقابت های پنجره سوم انتخابی جام جهانی 2023 آماده می کند، بامداد دیروز برای برگزاری اردوی مشترک با یکی از باشگاه های صربستانی عازم این کشور شد.این اردو به مدت 8 روز برگزار خواهد شد و قرار است شاگردان سعید ارمغانی دو بازی تدارکاتی با تیم FMP برگزار کنند.طبق اعلام فدراسیون بسکتبال هزینه اردو کاملا بر عهده تیم میزبان بوده و فدراسیون ایران تنها هزینه بلیت رفت و برگشت بازیکنان را پرداخت خواهد کرد.نام بازیکنان دعوت شده برای حضور در این اردوی تدارکاتی به شرح زیر است: حامد حدادی (کاپیتان)، محمد جمشیدی، بهنام یخچالی، رسول مظفری، محمد حسن زاده، متین آقاجان پور، امیرحسین یازرلو، سجاد پذیرفته، جلال آقامیری، سجاد مشایخی، ارسلان کاظمی، آرمان زنگنه، نوید رضایی فر و محمد یوسف وند.شاگردان ارمغانی در پنجره سوم مسابقات انتخابی جام جهانی 2023، روزهای 10 و 13 تیر به ترتیب مقابل قزاقستان و سوریه قرار خواهند گرفت. طبق گفته سرمربی تیم ملی بسکتبال، همین نفرات به مسابقات پیش رو نیز اعزام خواهند شد.

مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی آسیا در هند به پایان رسید و ایران سه مدال برنز در این مسابقات گرفت. محمد گنج خانلو در ماده های اسکرچ و اومنیوم و لیلا حیدری در ماده 500 متر تایم تریل جوانان صاحب مدال برنز شدند. ایران در پارا دوچرخه سواری قهرمانی آسیا نیز 2 طلا و یک نقره گرفته بود.

تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران با یک طلا، 3 نقره و یک برنز و کسب عنوان چهارمی تیمی به کار خود در رقابت های قهرمانی آسیا پایان داد. تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران در پایان رقابت های قهرمانی آسیا و با هدایت مجید ترکان، با کسب یک مدال طلای محمدرضا لطفی در وزن 110 کیلوگرم، 3 نقره امیرمحمد نوازی در 45، محمدرضا اسدی در 51 و عرفان علیزاده در وزن 92 کیلوگرم و یک برنز یونس شفیعی در وزن 71 کیلوگرم با مجموع 126 امتیاز از رفتن بر روی سکوی رقابت های آسیایی بازماند و به عنوان چهارمی رسید. هند با 4 طلا، دو نقره و دو برنز و مجموع 188 امتیاز قاطعانه بر سکوی نخست قهرمانی آسیا ایستاد، قزاقستان با 150 امتیاز دوم شد و ازبکستان نیز با 145 امتیاز سوم شد.

رقابت های بین المللی کشتی جام متئو پلیکونه به عنوان سومین رویداد بین المللی موثر در رنکینگ اتحادیه جهانی، از دیروز و با برگزاری مسابقات 7 وزن کشتی فرنگی آغاز شد.در روز نخست این رقابت ها، سجاد ایمن طلب و محمدجواد رضایی در 67، حسین نوری در 87 و مهدی بالی در وزن 97 کیلوگرم مقابل رقبای خود به میدان رفتند اما با نمایشی دور از انتظار هیچ کدام نتوانستند راهی فینال شوند.