آرشیو پنج‌شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱، شماره ۶۲۴۴
رسانه
۶
خبر روز

بازنمایی واقعیت با سریال «آقای قاضی»

رئیس امور فرهنگی قوه قضاییه تاکید کرد که مردم با دیدن سریال «آقای قاضی» می توانند آموزش های حقوقی ببینند و تلنگر حقوقی داشته باشند.

محسن ابراهیمی درباره سریال آقای قاضی به کارگردانی سجاد مهرگان و در حال پخش از شبکه دو، گفت: سریال آقای قاضی یکی از بهترین و ماندگارترین آثار نمایشی ما در موضوع قضاوت و دادگاه در تاریخ معاصر ایران است و در طول تاریخ سریالی با سوژه ای که اختصاصی به این موضوع داشته باشد و فضای دادگاه را به خوبی به تصویر بکشد، نداشتیم.

رئیس امور فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: سریال آقای قاضی تلاش می کند دادگاه و فرآیند رسیدگی به دعاوی و شکایت ها را به تصویر بکشد که به نظر می رسد در این زمینه موفق بوده است.

ابراهیمی درباره واقعی بودن شخصیت آقای قاضی سریال تاکید کرد: شخصیت آقای قاضی برای اولین بار، هم از نظر بازی ای که انجام شده و هم از نظر محتوا و سوژه هایی که با آنها ارتباط برقرار کرده نمایش خوبی از شخصیت قاضی است؛ کمتر دیده ایم که در فیلم و سریالی شخصیت قاضی، خوب، درست و واقعی به نمایش درآید. وقتی درباره شغلی قضاوت می کنید، بازنمایی و به تصویر درآوردن شخصیت آن سخت است که سریال آقای قاضی در این زمینه موفق بوده است.