آرشیو پنج‌شنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۸۱۵۱
ورزشی
۱۳

شب رویایی هالند در لیگ قهرمانان اروپا

تاریخ سازی بچه غول با گلات!

منچسترسیتی به لطف بچه غول نروژه ی اش یک نتیجه خیره کننده در لیگ قهرمانان اروپا به دست آورد و در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی این رقابت ها با هفت گل لایپزیش را در هم کوبید.

این درحالی است که بازی رفت این دو تیم در خاک آلمان به تساوی 1-1 کشیده شده بود ولی سیتیزن ها با درخشش هالند در بازی برگشت با 7 گل کار را یکسره کردند.

ارلینگ هالند مهاجم نروژی منچسترسیتی با زدن 5 گل در این بازی ستاره بی چون و چرای تیمش بود و با همان سه گل اولش به یکی از رکوردهای امباپه رسید. هالند با 22 سال و 236 روز به جوان ترین بازیکنی تبدیل شد که توانسته در لیگ قهرمانان اروپا 30 گل به ثمر برساند. این رکورد قبل از این در اختیار امباپه بود که با 22 سال و 352 روز به 30 گل در لیگ قهرمانان رسیده بود.

این مهاجم سیتی همچنین در این بازی رکورد رود فن نیستلروی را هم شکست و در کمترین زمان ممکن فقط با 25 بازی به 30 گل زده در لیگ قهرمانان رسید.بچه غول حالا با 43 گل و پاس گل با قدرت به حضور خود در صدر لیست بهترین بازیکن لیگ قهرمانان اروپا از حیث گل و پاس گل ادامه داد و نزدیک ترین تعقیب کنندگانش مسی با 34 و کیلیان امباپه با 32 گل هستند.

ایلگای گوندوگان و کوین دی بروینه هم دیگر گلزنان سیتی در این بازی بودند.

گواردیولا: اگر هالند را تعویض نمی کردم زندگی اش کسل کننده می شد!

پس از اینکه هالند در عرض 35 دقیقه موفق شد، پنج بار دروازه لایپزیش را باز کند، پپ گواردیولا تصمیم گرفت او را در دقیقه 63 تعویض کند و خولیان آلوارز را به زمین بفرستد. ستاره نروژی با این تعویض، فرصت تبدیل شدن به نخستین بازیکنی که در لیگ قهرمانان دبل هت تریک می کند را از دست داد. گواردیولا در خصوص علت تعویض شدن گلزن نروژی تیمش گفت: «اگر او به این رکورد بزرگ در 22 سالگی دست می یافت، فوتبال و زندگی اش کسل کننده می شد. این تعویض انجام شد تا او در آینده هدفی داشته باشد، چه اینجا و چه در جای دیگر. پنج گل مسی برابر بایرلورکوزن؟ شما خبرنگاران به یادم آوردید، خودم حواسم نبود. با این حال من تعویض را به این دلیل انجام دادم چون بازی تمام شده بود. می خواستم سایر بازیکنان هم تا جای ممکن بتوانند بازی کنند. هالند در 60 دقیقه به رکورد مسی رسید؛ کسی چه می داند اگر او 90 دقیقه بازی می کرد، چه اتفاقی می افتاد؟»