آرشیو پنج‌شنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۸۱۵۱
ورزشی
۱۳

گزارش و خبر

نصیر شلال:اردونشینان باید انضباط را بپذیرند

نواب نصیر شلال، سرمربی تیم ملی وزنه برداری لیست 18 نفره برای حضور در اولین اردو را اعلام کرد .این اردو از 7 فروردین در آکادمی ملی المپیک با 18 وزنه بردار علی داوودی، آیت شریفی، علیرضا یوسفی، علی هاشمی، مهدی کرمی، امیر عزیزی، سهراب مرادی، رضا دهدار، رضا بیرالوند، کیانوش رستمی، ایوب موسوی، مصطفی جوادی، حسین سلطانی، حافظ قشقایی، علیرضا اسفندیاری، علیرضا معینی، مسعود ممیوند و پوریا اکبری برپا می شود. تمرینات تا زمان اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در جینجوی کره جنوبی به تاریخ 13 اردیبهشت ماه پیگیری می شود.نواب نصیر شلال، دارنده مدال طلای المپیک 2012 لندن در خصوص شرایط حضور در اردو گفت: وزنه برداران دعوت شده از افراد باتجربه و حرفه ای هستند و انتظار دارم با آمادگی مناسب به اردو بیایند و تمامی شرایط تمرینات را با حفظ نظم و انضباط بپذیرند.»او با تاکید بر انجام آزمایشات دوپینگ از ملی پوشان، درباره انتخاب افراد این چنین توضیح داد:«وزنه برداری سال ها از شرایط مطلوب و پشتوانه سازی محروم بوده و تمام داشته ما در حال حاضر همین افراد هستند. به عنوان عضو کمیته فنی از ابتدای سرپرستی سجاد انوشیروانی در جریان وضعیت تیم ها و وزنه برداران قرار داشتم و این ترکیب با نظر کادر فنی انتخاب شده است.»اما سرمربی تیم ملی به غیبت رسول معتمدی نیز اشاره کرد :«او با توجه به آسیب دیدگی که داشت، تحت عمل جراحی قرار گرفت. حضور او منوط به نظر و مجوز پزشک متخصص است.»

شنبه، رونمایی از20 والیبالیست نوجوان

محمد وکیلی سرمربی تیم والیبال نوجوانان، ترکیب 20 نفره تیمش برای قهرمانی جهان آرژانتین را شنبه هفته آینده رونمایی می کند. او می گوید: «ما سعی کردیم بازیکنانی که قهرمانی نوجوانان آسیا را تجربه کرده اند از بقیه بازیکنان جدا نکنیم و آنها در دو گروه تقسیم شده اند تا از نظر فنی با بقیه رقابت کنند. البته قرار است عملکرد بازیکنان دو گروه آنالیز شود و از جمع 46 نفر 18 تا 20 نفر 10 فروردین ماه به اردوی اصلی دعوت شوند.»به گفته او تیمش از 27 فروردین ماه در مشهد تمرین می کند: «با شروع اردوی تیم ملی در سالن فدراسیون، ما برای تمرین به مشهد می رویم. هیات مشهد خیلی اصرار به میزبانی از تیم ما دارد، البته ما به شرط کف پوش استاندارد سالن مهران در مشهد اردو می زنیم. چرا که مهم است بچه ها در شرایط استاندارد تمرین کنند.»سرمربی تیم نوجوانان درباره بازی تدارکاتی تیمش با ایتالیا می گوید: «ایتالیایی ها بازی های اروپایی را در همه رشته ها دارند و بنابراین نمی توانند با تیم ما تدارکاتی داشته باشند و تنها پیش از قهرمانی جهان درآرژانتین فرصت بازی تدارکاتی با آنها را داریم و به همین دلیل احتمالا چند مسابقه تدارکاتی در آرژانتین انجام می دهیم.»

حقدادی، رئیس جدید ژیمناستیک شد

فدراسیون ژیمناستیک، یکسال و 8 ماه بعد از پایان دوره ریاست زهرا اینچه درگاهی و کش و قوس های زیاد 6 ماهه برای دل کندن او از فدراسیون و حضور سه سرپرست (حمید احمدی، زهره مرزوقی و عابد حقدادی) مجمع 50 نفره خود را برای تعیین رئیس جدید تشکیل داد. حدنصاب رسمیت 34 نفر بود و 49 نفر ازاعضا حاضر بودند و 26 رای اکثریت مطلق آرا می شد. زهرا اینچه درگاهی رئیس سابق فدراسیون هم یکی از چهارکاندیدای ریاست بود و رئیس مجمع ، با حضور در جلسه و اطلاع از عدم تایید صلاحیتش مجمع را ترک کرد و 21 نفر از اعضای مجمع هم در حمایت او سالن را ترک کردند. اما یوسف الطبا، نماینده سوری فدراسیون جهانی ژیمناستیک، به دلیل حضور نصف به علاوه یک نفر از اعضای حاضر در مجمع، اجازه برگزاری انتخابات را داد. بنابراین مجمع با تاخیر 30 دقیقه ای به ریاست محمدرضا پولادگر برگزار شد . البته مقداد قلندرپور قبل از جلسه انصراف داد وعابد حقدادی و حبیب نوظهوری با هم رقابت کردند.عابد حقدادی در دوراول 18 رای از مجموع 49 رای را گرفت و نوظهوری 8 رای و با این حساب انتخابات به دور دوم رفت. حقدادی در دور دوم صاحب 20 رای شد و نوظهوری هم 6 رای آورد. با این حساب حقدادی رئیس چهار سال آینده فدراسیون ژیمناستیک شد.

عمان حریف هندبال ساحلی ایران

تیم ملی هندبال ساحلی ایران با باخت مقابل قطر در بازی آخر دور مقدماتی، حریف عمان در نیمه نهایی قهرمانی آسیا شد. تیم قشقایی راد، دیروز با نتیجه 2 بر صفر باخت. با این حساب تیم ملی هندبال ساحلی ایران با دومی دور مقدماتی فردا ساعت 11:15 مقابل عمان سرسخت قرار می گیرد؛ تیمی که فروردین ماه 1401 در قهرمانی آسیای تهران ، ایران از آن باخت. قطر هم با ویتنام بازی دارد.