آرشیو پنج‌شنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۸۱۵۱
حوادث
۱۲

اخبار

واژگونی اتوبوس راهیان نور با 21 مصدوم

واژگونی اتوبوس حامل زائران راهیان نور در محور اهواز - شوش 21 مصدوم بر جا گذاشت.

سرهنگ رحیمی، فرمانده پلیس راه خوزستان در تشریح این حادثه گفت: ساعت 7 صبح چهارشنبه در کیلومتر 50 محور اهواز - شوش یک دستگاه اتوبوس که حامل زائران راهیان نور بود، واژگون شد. در این حادثه 21 مسافر مصدوم شدند. علت وقوع این حادثه توسط کارشناسان پلیس راه استان در دست بررسی است.

فرمانده پلیس راه خوزستان همچنین از رانندگان به ویژه ناوگان حمل و نقل عمومی خواست در محورهای استان با احتیاط و توجه به جلو و مقررات راهنمایی و رانندگی تردد کنند. صادق آزادمنش، معاون اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: گزارش واژگونی اتوبوس زائران راهیان نور صبح چهارشنبه به امدادگران اعلام شد و بلافاصله پس از گزارش این حادثه، 8 دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند. وی افزود: در پی این حادثه در مجموع 21 نفر مصدوم شدند که توسط تکنیسین های اورژانس 115 و آمبولانس های هلال احمر به بیمارستان های اهواز و شوش انتقال یافتند.

سخنگوی فراجا خبر داد : بازداشت 110 نفر با بمب های بدبو در پرونده مسمومیت دانش آموزان

سخنگوی فراجا از بازداشت 110 نفر در رابطه با مسمومیت های دانش آموزان در برخی مدارس کشور و بسته شدن این پرونده در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی فراجا صبح دیروز گفت: در روزهای اخیر به دلیل حادثه مسمومیت در برخی مدارس و نگرانی های فراوان خانواده ها، پلیس با ایجاد بیش از 4 هزار گشت سواره و پیاده به صورت محسوس و نامحسوس به طور روزانه مدارس کشور را در رصد اطلاعاتی و پایش عملیاتی قرار داد و طی این روزها بیش از 110 نفر از خاطیان توسط سازمان اطلاعات فراجا شناسایی و دستگیر شدند.

وی در ادامه افزود: شماری از مسمومیت ها، واقعی و بخش عمده دیگر متاثر از عوامل روان شناختی مبتنی بر ترس و سرایت روانی بوده است. هیجان طلبی دانش آموزان و استفاده از بمب های بدبو و موارد مشابه نیز از عوامل اصلی این رخداد است که حدود 9 هزار بمب کوچک بدبو جمع آوری و از فروش آن جلوگیری به عمل آمد و تعدادی از واردکنندگان عمده که این مواد را از طریق کشورهای همجوار وارد کرده بودند، دستگیر شدند و دو نفر نیز که در حال وارد کردن انبوه این مواد از کشورهای همجوار به صورت قاچاق بودند، با حکم قضایی بازداشت شدند.

سردار منتظرالمهدی خاطرنشان کرد: به والدین گرامی و دانش آموزان و معلمان گرانقدر سرزمین مان به جهت تامین امنیت عزیزان مان در مدارس، اطمینان خاطر می دهیم که پرونده این پدیده شوم به زودی بسته خواهد شد و کماکان پلیس در کنار آنان است.

توضیح دادستان ایلام درباره خودکشی یک زندانی

دادستان مرکز استان ایلام درباره ماجرای اقدام به خودکشی یک زندانی مواد مخدر توضیح داد.

در حالی که رسانه های معاند مدعی شدند یک معترض بازداشتی در اعتراض به بلاتکلیفی خود در زندان ایلام دست به خودکشی زده است، عبدالوهاب بخشنده دادستان مرکز استان ایلام به میزان گفت: جرم رسول کریمی حمل، نگهداری و قاچاق مواد مخدر بوده است و او در دادگاه به 25 سال حبس محکوم شده بود اما در زندان مرکزی ایلام قرص مصرف کرده و در حال حاضر در بیمارستان رازی ایلام بستری و در حال حاضر وضعیت جسمی محکوم مساعد است. دادستان مرکز استان ایلام با بی ربط خواندن ادعای رسانه های معاند در رابطه با بازداشت یا دستگیری رسول کریمی در جریان اغتشاشات اخیر گفت: پرونده این زندانی هیچ ارتباطی با اغتشاشات اخیر ندارد.

در اتش سوزی یک مرغداری 10 هزار جوجه کباب شدند

آتش سوزی یک واحد پرورش مرغ گوشتی در شهرستان تربت جام موجب تلف شدن 10 هزار جوجه شد. دکتر علیرضا معتمدی مقدم رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تربت جام به ایرنا گفت: در این حادثه همه ظرفیت های جوجه این واحد مرغداری در تربت جام تلف شد که میزان خسارت وارده به این واحد در حال ارزیابی است.وی بیان کرد: این حادثه به دلیل نقص فنی سیستم گرمایشی سالن پرورش مذکور رخ داد و اگرچه در روز این اتفاق افتاد اما به دلیل وسعت آتش و سرعت سرایت، امکان نجات جوجه ها وجود نداشت. جوجه های تلف شده در این حادثه ، جوجه مرغ گوشتی 25 روزه بودند.