آرشیو پنج‌شنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۸۱۵۱
سیاسی
۲

دیروز چه خبر ؟

ما خبرهای مهم چهار شنبه 24 اسفند را اینجا برایتان جمع آوری کرده ایم:

  • «سیف محمد عبید الزعابی» سفیر امارات متحده عربی در تهران، روز گذشته در دیدار با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد که با هرگونه وارد شدن خسارت به ایران مخالفیم و همه تضمین ها را در این خصوص ارائه می کند که هیچ کسی نمی تواند با حضور در امارات از کشور ما برای ضربه زدن به ایران استفاده کند. حال چه این مسائل نظامی، امنیتی، اطلاعاتی یا در هر زمینه دیگری باشد.
  • رئیس مجلس نیز در ابتدای این دیدار سیاست قطعی دولت سیزدهم و مجلس یازدهم را توسعه روابط با کشورهای همسایه عنوان کرد و افزود: ارتباط نزدیک ایران و امارات و سایر کشورهای منطقه باعث ایجاد امنیت در منطقه و رشد و توسعه این کشورها می شود. وی همچنین نسبت به حضور و طراحی های رژیم صهیونیستی در منطقه خلیج فارس برای برهم زدن امنیت این منطقه هشدار داد.
  • محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه اجازه نخواهیم داد از کشورمان به کشورهای همسایه تعرض شود، از توافق ایران و عربستان استقبال کرد.
  • دولت چین، محدودیت های مسافرتی به 60 کشور، از جمله ایران را لغو کرد و نام ایران را بار دیگر به فهرست مقاصد گردشگری چین بازگرداند. بنابر آنچه دولت چین اعلام کرده است این محدودیت و ممنوعیت از سال 2020 همزمان با همه گیری کرونا برقرار شد و اکنون بتدریج لغو شده است.
  • عمان فهرست کشورهای واجد شرایط ورود بدون روادید به این کشور را منتشر کرد. بر این اساس 103 کشور از جمله ایران، واجد شرایط سفر به کشور عمان بدون نیاز به دریافت روادید به مدت 14 روز شدند.
  • طومار شکایت اموال غارت شده مردم ایران توسط «جمعیت طلبکاران شاه» تحویل عبدالصمد خرم آبادی معاون دادستان کل کشور شد. امضاکنندگان این طومار، خواستار پیگیری اموال به سرقت رفته مردم ایران از طریق مراجع قضایی بین المللی توسط قوه قضائیه و دادستان کل کشور شدند.
  • آخرین نماز جمعه تهران در سال 1401 به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در مصلای امام خمینی(ره) اقامه می شود.