آرشیو پنج‌شنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۲۳۲۶۶
اخبار کشور
۳

عیدانه سپاه به اهالی هرمز / افتتاح و تحویل 100 واحد مسکونی به مددجویان

در آستانه سال نو و با حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه و نماینده ولی فقیه در هرمزگان و استاندار هرمزگان و جمعی از مردم و مسئولین، آیین اهدای 100 واحد مسکن ویلایی مشارکتی ساز و دو زمین چمن ورزشی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

با پایان عملیات ساخت 100 واحد مسکن ویلایی توسط قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی نیروی زمینی و برخی از ارگان ها و نهادهای مردمی در جزیره هرمز، طی مراسمی این واحدها به سرپرستان خانواده های نیازمند مسکن اهدا شد.

به گزارش فارس، این پروژه و نیز دو زمین فوتبال چمن مصنوعی و ساماندهی مسیل رودخانه ورودی به شهرک ولایت، با پیگیری، همت و تلاش قرارگاه مدینه منوره نیروی زمینی سپاه و مشارکت دفتر مقام معظم رهبری، سازمان برنامه وبودجه کشور، اداره کل بهزیستی استان، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی کل سپاه و مساعدت دستگاه های اجرایی متولی در استان، در قالب شهرک ولایت در جزیره هرمز ساخته شده است.

هر یک از واحدهای مسکونی در 126 مترمربع (اعم از اعیان و عرصه) احداث و به سرپرستان خانواده های محروم و فاقد مسکن ایثارگر، خانواده شهدا و مددجویان بهزیستی ساکن در جزیره هرمز تحویل داده شد.

دو زمین ورزشی با پوشش چمن مصنوعی در 1700 مترمربع تجهیز و آماده سازی شده است.

این عیدانه با اعتباری قریب 65 میلیارد و شش صد میلیون تومان شامل احداث منازل، زیر سازی معابر، جدول کشی، سنگ فرش، آسفالت معابر، اجرای شبکه آب، شبکه فاضلاب شهری، شبکه برق و... به بهره برداری رسیده است.

این پروژه در پی تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تسریع در کمک به توسعه جزایر به ویژه جزیره هرمز و به دنبال بازدید سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه آغاز شد و امروز شاهد به ثمر نشستن و بهره برداری و تحویل آن به مردم شریف جزیره هرمز هستیم.

اجرای 1150 پروژه عمرانی توسط قرارگاه مدینه طی 3 سال

در همین حال در کنار این عیدانه مسکونی در استان هرمزگان، بخشی از گزارش عملکرد سه ساله مردم یاری و خدمت رسانی قرارگاه مدینه منوره نیروی زمینی سپاه نیز که شامل 1150 پروژه عمرانی و 732 هزار و 470 خدمت اجتماعی و بهداشتی و درمانی منتشر شد.

در این گزارش به احداث 5 مجموعه زمین چمن ورزشی، 30 کیلومتر خط انتقال آب و شبکه آب شرب روستایی، 13 کیلومتر سیل بند، 12 کیلومتر راه روستایی، احداث و مرمت 520 واحد مسکونی و 451 هزار و 470 خدمت اجتماعی و 281 هزار خدمت بهداشتی و درمانی ازجمله تهیه و توزیع بیش از 190 سری جهیزیه، تهیه و توزیع 230 دستگاه کولرگازی، 155 یخچال، 190 مخزن ذخیره آب 500 لیتری، توزیع 1435 تخته چادر گروهی، تهیه و توزیع 16500 بسته معیشتی، اعزام زائرین اولی به مشهد مقدس و کربلای معلی و... اشاره شده است.

علاوه بر پروژه های گوناگون عمرانی و خدماتی که توسط قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه در سراسر کشور در حال پیگیری و اجرا است، عملیات احداث درمانگاه بزرگ جزیره هرمز نیز با اهتمام این قرارگاه توسط قرارگاه مدینه منوره نیروی زمینی سپاه و تامین اعتبار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با 45 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا می باشد.

سردار پاکپور: از تلاش در جبهه خدمت به مردم عقب نخواهیم نشست

سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه طی سخنانی در آیین اهدای یک صد واحد مسکونی مشارکتی ساز این نیرو در جزیره هرمز گفت: دشمن از راهبرد جنایت و کینه و تحریم علیه ملت ایران ثمری جز رسوایی و شکست نخواهد گرفت.

وی افزود: بی تردید عظمت و بزرگی و کرامت ملت ایران، دشمن را به تمکین و تسلیم وادار خواهد کرد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: افتخار و اعتبار ما خدمت به چنین ملت بزرگ و عزتمندی است و در راه عزت و استقلال و امنیت و پیشرفت این ملت تا پای جان ایستاده ایم.

سردار پاکپور ادامه داد: راهبرد اصولی ما در اجرا و به ثمر نشاندن هزاران پروژه عمرانی و سازندگی و خدماتی و مردم یاری در سراسر کشور مبتنی بر شان خدمتگزاری و اعتقاد راسخ به چندوجهی بودن امنیت است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: امروز مشارکت در ساخت شهرک مسکونی 100 واحدی هرمز، آب رسانی به صدها شهر و روستا در سراسر کشور، ساخت صدها کیلومتر جاده و پل و تلاش برای مشارکت در ساماندهی و بهبود معیشت مردم، بخشی از ماموریت ذاتی و مستمر ما است.

وی اظهار داشت: ما در کنار توجه دقیق و عمیق به ماموریت های دفاعی و نظامی و تمرکز ویژه بر مقابله با تهدیدات امنیتی، از مشارکت در سایر وجوه و اضلاع امنیت غافل نبوده و نخواهیم بود.

سردار پاکپور تصریح کرد: خدمت به مردم و کمک به سازندگی و پیشرفت کشور را بالاترین مدال و افتخار و اعتبار برای خود می دانیم.

وی افزود: دشمن از رشد و پیشرفت و اقتدار و توانمندی این مردم عصبانی و ناراحت می شود و ما دقیقا از مجاهدت و تلاش در جبهه خدمت به مردم و کمک به پیشرفت آنان عقب نخواهیم نشست و خشم و عصبانیت دشمن را از این رویکرد کاملا درک می کنیم.