آرشیو پنج‌شنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۲۳۲۶۶
اخبار کشور
۱۱

خبر

سرلشکر سلامی: به یمن حضور جوانان ایران تاریخ پرافتخارمان در آینده تکرار خواهد شد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اشتیاق جوانان به شناخت شهدا و حضورشان در یادمان های دفاع مقدس ما را به آینده امیدوارتر می کند و شاهد تکرار تاریخ پرافتخارمان در آینده به واسطه همین جوانان خواهیم بود.

سردار حسین سلامی دیروز در بازدید از یادمان شهدای عملیات والفجر 8، در جمع زائران سرزمین نور، اظهار کرد: دوران دفاع مقدس یکی از مقاطع پرافتخار ایران اسلامی است که فرهنگ جهاد و شهادت را در کشور ما ریشه دار کرد.

وی افزود: انتقال مفاهیم دفاع مقدس و حماسه هایی که به دست رزمندگان باایمان خلق شده به همه به ویژه نسل جوان یک ضرورت است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فرهنگ جهاد و شهادت یک سرمایه بزرگ برای اقتدار، استقلال و پیشرفت کشور است.

سرلشکر سلامی حضور جوانان در یادمان های دفاع مقدس را امیدبخش دانست و خاطرنشان کرد: اشتیاق جوانان به شناخت شهدا و حضورشان در یادمان های دفاع مقدس ما را به آینده امیدوارتر می کند و شاهد تکرار تاریخ پرافتخارمان در آینده به واسطه همین جوانان خواهیم بود.

حزب الله: توافق ریاض - تهران ضربه ای مهلک به پروژه دشمنی علیه ایران است

معاون دبیرکل حزب الله لبنان، توافق ازسرگیری روابط میان ریاض و تهران را بارقه امیدی برای همکاری کشورهای منطقه و ضربه ای مهلک به پروژه ایران هراسی توصیف کرد.

شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان، توافق ازسرگیری روابط ریاض و تهران را بارقه امیدی برای همکاری کشورهای منطقه و ضربه به پروژه دشمنی با ایران توصیف کرد.

وی افزود: «درخصوص پرونده ایرانی - سعودی، ما از این توافق ابراز خرسندی و خوشحالی کرده ایم چراکه بارقه امیدی برای همکاری و امنیت کشورهای منطقه، توسعه اقتصاد و تقویت استقلال آنها است.»

به گزارش فارس، شیخ نعیم قاسم تصریح کرد: «این توافق ضربه مهلکی به پروژه خصمانه ای است که رژیم صهیونیستی با همکاری آمریکا علیه ایران به راه انداخته بودند. آنها می خواستند کشورهای منطقه و در راس آنها کشورهای خلیج [فارس] را دورهم جمع کرده و ایران را به جای اسرائیل، دشمن واقعی آنها نشان دهند. اما اکنون با این توافق میان تهران و ریاض، رژیم صهیونیستی همچنان به عنوان دشمن کشورهای عربی و اسلامی باقی خواهد ماند و ما همه جهان را علیه اسرائیل بسیج می کنیم و به کسی که وجدان دارد می گوییم نگاه کنید که این رژیم خطری برای انسانیت و بشریت است.»

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان خبر داد: آبرسانی به روستای محروم «انجمن علیا»

زنجان - خبرنگار کیهان: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: طرح آبرسانی به روستای انجمن علیا از توابع بخش زنجانرود شهرستان زنجان انجام شد.

«علیرضا جزء قاسمی» اظهار کرد: برای آبرسانی به این روستا که جزو روستاهای دارای تنش آبی شدید بود، 800 متر خط انتقال احداث شده است.

وی افزود: حفر و تجهیز یک حلقه چاه به عمق 8 متر و با دبی 7/3 لیتر بر ثانیه نیز از دیگر بخش های این طرح آبرسانی می باشد.

جزء قاسمی خاطرنشان کرد: در صورت پیمان سپاری این طرح هزینه برآورد شده بالغ بر 20 میلیارد ریال بود که با مشارکت اهالی روستا با عوامل شرکت آبفا، این طرح با اعتباری معادل 3 میلیارد و 200 میلیون ریال اجرایی شد.

این مسئول بیان داشت: روستای انجمن علیا با جمعیتی افزون بر 300 نفر جزو روستاهای مناطق محروم استان زنجان محسوب می شود که هم اکنون از آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار است.