آرشیو شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۵۶۹۵
کدال
۱۱
افشای اطلاعات

ثبت افزایش سرمایه 4 شرکت بورسی

سامانه کدال در روز گذشته شاهد گزارش هایی از شرکت های پذیرفته شده در بورس و فرابورس بود. در این میان چهارشرکت «فولاد»، «همراه»، «زملارد» و «کباده» از ثبت افزایش سرمایه خود در مرجع ثبت شرکت ها خبر دادند. «بترانس» از اخذ مجوز تولید، طراحی و مونتاژ خودروی سواری برقی گفت، «خپویش» 17درصد مجوز افزایش نرخ دریافت کرد و در آخر «خزامیا» از برنامه خود برای انتشار اوراق بدهی به منظور تامین سرمایه در گردش و نقدینگی خبر داد.

«زملارد»: در شرکت کشاورزی و دامپروری ملارد شیر با عنایت به مجوز افزایش سرمایه در تاریخ 19آبان 1401، براساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 4دی 1400 افزایش سرمایه از مبلغ 30میلیارد تومان به مبلغ 80میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی به انجام رسیده و در نتیجه مبلغ 50میلیارد تومان افزایش سرمایه در تاریخ 23اسفند 1401 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

«فولاد»: در شرکت فولادمبارکه اصفهان با عنایت به مجوز افزایش سرمایه مورخ 10اسفند 1401 براساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 24اسفند 1401 افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 53هزار میلیارد به مبلغ 80هزار میلیارد تومان از محل سود انباشته به انجام رسیده و در نتیجه مبلغ 27هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه در تاریخ 25اسفند 1401 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

«کباده»: در شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده با عنایت به مجوز افزایش سرمایه مورخ 9اسفند 1401 براساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 22اسفند 1401 افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 43میلیارد و 839میلیون تومان به مبلغ 74میلیارد و 526میلیون تومان از محل سود انباشته به انجام رسیده و در نتیجه این رویداد مبلغ 30میلیارد و 687میلیون تومان افزایش سرمایه در تاریخ 24اسفند 1401 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

«همراه»: در شرکت ارتباطات سیار ایران با عنایت به مجوز افزایش سرمایه مورخ 2اردیبهشت 1396، براساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 21اسفند 1401 افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 4هزار و 720میلیارد تومان به مبلغ 7هزار و 520میلیارد تومان از محل سود انباشته به انجام رسیده و در نتیجه مبلغ 2هزار و 800میلیارد تومان افزایش سرمایه در تاریخ 24اسفند 1401 در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

«بترانس»: شرکت ایران ترانسفو از اخذ مجوز تولید، طراحی و مونتاژ خودروی سواری برقی خبر داد. شرکت مذکور طی افشای اخیر خود عنوان کرد: به موجب این جواز به شرکت ایران ترانسفو با تاریخ ثبت 30تیر 1345 اجازه داده می شود نسبت به احداث واحد صنعتی برای تولید، طراحی و مونتاژ خودروی سواری برقی ون بزرگ (با ظرفیت 10نفر و بیشتر) به تعداد 10 هزار دستگاه در سال و خودروی سواری برقی رده B به تعداد 90 هزار دستگاه در سال اقدام کند. این مجوز به استناد موافقت نامه مورخ 23 اسفند 1401 وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شده و مدت اعتبار آن از زمان صدور شش ماه است. تمدید این مجوز منوط به ارائه قرارداد معتبر و رسمی با شریک خارجی بوده و ارائه برنامه زمان بندی برای ساخت و مونتاژ و همچنین پیشرفت فیزیکی قابل قبول است.

«پلاست»: شرکت کارخانه های تولیدی پلاستیران از اتمام تعهدات قبلی خود خبر داد. شرکت مذکور عنوان کرد که کلیه مطالبات بانک ملی شعبه میدان فردوسی در تاریخ 25اسفند 1401 تسویه شده و این تسویه از منابع داخلی شرکت انجام پذیرفته است.

«خپویش»: شرکت سازه پویش از دریافت مجوز تغییر بیش از 10درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد. شرکت مذکور طی افشای «الف» اخیر خود در سامانه کدال اعلام کرد که از تاریخ 25 اسفند 1401، قیمت انواع سنسور، پدال گاز، دریچه گاز، سیستم الکترونیکی خودرو، مجموعه انژکتور، مجموعه نودها، نمایشگر هشداردهنده و دیجیتالی خودرو و... افزایش 17درصدی دریافت کرده و از 421هزار تومان به 494هزار تومان افزایش یافته است. اما معادل 511میلیارد تومان به مبلغ فروش آخرین گزارش عملکرد فروش ارسالی منتشرشده در تارنمای کدال افزوده خواهد شد که آثار ناشی از آن بالغ بر 65میلیارد تومان پیش بینی می شود و به مبلغ پیش بینی درآمد سال مالی منتهی به 29اسفند 1401 اضافه خواهد شد.

«وبصادر»: بانک صادرات ایران از عدم حصول نتیجه از برگزاری دو مزایده فروش سهام زیرمجموعه های خود خبر داد. بانک مذکور در متن افشای اخیر خود عنوان کرد: در راستای اجرای ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، با عنایت به آگهی مزایده منتشرشده برای عرضه سهام شرکت های پالایش نفت اصفهان و تبریز در تاریخ 24اسفند سال 1401 به استحضار می رساند مزایده مذکور برگزار شده و فاقد متقاضی خرید بوده است. همچنین بانک مذکور طی افشای دیگری عنوان کرد: با عنایت به آگهی مزایده منتشرشده برای عرضه سهام شرکت های پالایش نفت بندرعباس و تهران در تاریخ 23اسفند 1401 به استحضار می رساند مزایده مذکور برگزار شده و فاقد متقاضی خرید بوده است. تاریخ مشخص شدن عدم حصول نتیجه هردو مزایده فوق الذکر 25اسفند 1401 بوده است.

«خزامیا»: شرکت زامیاد برنامه خود برای انتشار اوراق بدهی را اطلاع رسانی کرد. شرکت مذکور عنوان کرد که در جهت تامین سرمایه در گردش و نقدینگی لازم به منظور خرید بخشی از مواداولیه و قطعات یدکی موردنیاز محصولات تولیدی خود اوراق بدهی به میزان 100میلیارد تومان با نرخ 18درصد منتشر کرده است. نحوه بازپرداخت آن هر سه ماه یک بار از تاریخ انتشار اوراق تا 48ماه است.

«وحکمت»: بیمه حکمت صبا طی افشای اخیر خود در سامانه کدال از جزئیات فروش دارایی های خود رونمایی کرد. بر این اساس بیمه مذکور در متن افشای خود عنوان کرد: دارایی در دست فروش (زمین بندرانزلی) به بهای تمام شده یک میلیارد و 920میلیون تومان که بنا به مصوبه هیات مدیره برای فروش گذاشته شده بود، به فروش رسیده است. خریدار شخص حقیقی بوده که بخشی از ثمن معامله را به صورت نقد، بخشی را به صورت چک و مابقی را در دفترخانه هنگام تنظیم سند، پرداخت کرده است. تاریخ رویداد فوق 23اسفند 1401 بوده است.

«گشان»: شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در خصوص شایعه اخیر منتشرشده در فضای مجازی شفاف سازی کرد. شرکت مذکور در متن شفاف سازی اخیر خود عنوان کرد: پیرو اخبار منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر درخواست بانک صادرات ایران به استحضار می رساند به رغم درخواست بانک صادرات ایران مبنی بر لغو مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت، به دلیل ضیق وقت و عدم امکان لغو در فرصت مجدد مجمع در زمان خود برگزار خواهد شد.