آرشیو شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۵۴۵۰
ورزش
۵
گزارش

قطری ها برای ارایه پیشنهاد نهایی خرید منچستریونایتد آماده می شوند

نشست 10 ساعته نمایندگان شیخ جاسم با خانواده گلیزرها

شیخ جاسم بن حمد آل ثانی میلیاردر قطری پس از مذاکرات فشرده 10 ساعته پیشنهاد دوم خود را برای خرید منچستر ارایه می کند. او در این راه می خواهد با سر جیم ردکلیف مبارزه کند.

شیخ قطری امیدوار است که منچستریونایتد را بخرد. این امیدواری بعد از مذاکرات مثبت روز (پنجشنبه) که شامل پیشنهاد بهتری بوده، بیشتر شده است.

به گزارش اعتمادآنلاین و به نقل از دیلی میل، انتظار می رود شیخ جاسم بن حمد آل ثانی برای خرید منچستریونایتد دومین پیشنهاد خود را ارایه دهد. گروهی به نمایندگی از شیخ روز پنجشنبه با مسوولان باشگاه در اولدترافورد ملاقات کردند که مذاکرات به مدت 10 ساعت به طول انجامید. این ملاقات به نوعی یک گام رو به جلو در فرآیند فروش یونایتد به حساب می آید.

یونایتد از افراد علاقه مند به خرید باشگاه دعوت کرده است تا از باشگاه دیدن کنند تا وضعیت مالی باشگاه و چشم انداز رشد آن را از نزدیک ببینند و همچنین در مورد نحوه بازسازی اولدترافورد و زمین تمرین صحبت کنند. انتظار می رود گروهی به نمایندگی از INEOS که رقیب اصلی شیخ برای خرید یونایتد هستند دیروز (جمعه) از آن بازدید کنند.

طبق گزارش گاردین، این بانکدار قطری که پسر نخست وزیر سابق قطر است، به دلیل فرصت های تجاری بالقوه ای که برای خانواده گلیزر به وجود می آورد، پیش از INEOS، نزد فروشندگان باشگاه محبوبیت دارد.

شیاطین سرخ یکشنبه در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی از فولام میزبانی می کنند. این در حالی است که انتظار می رود روند فروش این باشگاه مدتی به طول انجامد. با این حال، گمانه زنی هایی مبنی بر اینکه خانواده گلیزر به دنبال پایان دادن به این روند قبل از باز شدن پنجره نقل و انتقالات تابستانی هستند، وجود دارد. با احتمال سر گرفتن این قرارداد حضور کشورهای حاشیه خلیج فارس در لیگ برتر انگلیس بسیار پررنگ تر خواهد شد. در حال حاضر کشور امارات از طریق مالکیت باشگاه منچسترسیتی در لیگ حضور دارد و کشور عربستان نیز با سرمایه گذاری در باشگاه نیوکاسل. حال کشور قطر نیز که پیش از این در لیگ فرانسه با خرید باشگاه پاری سن ژرمن حضوری پررنگ در فوتبال اروپا را تجربه کرده بود، می خواهد با خرید بزرگ ترین باشگاه انگلیس از لحاظ برند و اعتبار به همسایگان خود در این زمینه بپیوندد.

این در حالی است که حضور کشورهای حاشیه خلیج فارس در فوتبال اروپا و مخصوصا انگلیس همیشه حاشیه هایی هم به دنبال داشته است. هنگام واگذاری مالکیت باشگاه نیوکاسل بحث های حقوق بشری عربستان و شخص ولیعهد این کشور مشکل ساز شد یا همین اواخر باشگاه منچسترسیتی به خاطر تخلفات گسترده با پرونده ای جدید در فوتبال انگلیس روبه رو است. تیم پاریسی نیز در چند سال گذشته کم حاشیه نداشته است. بسیاری از کارشناسان معتقدند حضور گسترده کشورهایی نظیر عربستان و امارات و قطر در فوتبال بیشتر از اینکه جنبه اقتصادی داشته باشد جنبه برندسازی برای این کشورها دارد. کارشناسان نام این اقدامات را «ورزش شویی» می گذارند.