آرشیو شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۸۱۵۲
حوادث
۱۲

76 نفر در دو روز کشته شدند

آغاز تلخ سفرهای نوروزی

همزمان با آغاز طرح نوروزی پلیس در 2 روز اول سفرهای بین استانی 76 نفر در تصادفات جاده ای جان باختند.

سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در این باره گفت: سفرهای بین استانی در دو روز اول طرح نوروزی یعنی از روز 24 تا 26 اسفندماه افزایش 17 درصدی تردد را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور انتظامی کشور آمار تصادفات دو روز اول طرح نوروزی را 69 فقره تصادف فوتی با 76 کشته اعلام کرد و گفت: 1467 فقره تصادف جرحی با 1880 نفر مجروح آمار بسیار نگران کننده ای است و باید به عنوان هشدار و زنگ خطری برای رانندگان در سفرهای نوروزی باشد.

بیشترین خروج خودرو از استان های تهران و البرز به تعداد 105هزار وسیله نقلیه، بیشترین مقصد خودروهای استان تهران و البرز به سمت استان های قم، قزوین، مازندران، مرکزی و اصفهان و بیشترین ورود خودرو به استان مازندران با تعداد 26700 دستگاه وسیله نقلیه بوده است.

سرهنگ شیرانی تصریح کرد: بیشترین علت وقوع حوادث بی توجهی به جلو، انحراف و تجاوز به چپ ناشی از عجله و شتاب در رانندگی برای سبقت غیرمجاز بود که منجر به شدیدترین و پرتلفات ترین حوادث شده است ؛ همچنین ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی و اصرار رانندگان به ادامه رانندگی بدون استراحت و توقف شکل گرفته و سرعت غیرمجاز هم از عوامل اصلی شکل گیری حوادث دو روز اخیر بوده است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور انتظامی کشور با بیان اینکه بیشترین ساعات وقوع حوادث ساعت 12 تا 16 بوده است به رانندگان توصیه کرد: با رعایت کامل مقررات رانندگی و بستن کمربند ایمنی، احترام به حقوق سایر رانندگان و رعایت سرعت مجاز در جاده ها تردد کنند.

عروسی عزا شد

تصادف خودروی حامل عروس و داماد با اتوبوس مسافربری در مسیر ارومیه سلماس، مراسم عروسی را به عزا تبدیل کرد.

صبح پنجشنبه یک دستگاه خودروی سواری پژو پرشیا که حامل عروس و داماد سنندجی بود با اتوبوس مسافربری در گردنه قوشچی برخورد کرد .

در این تصادف، آیسان (عروس) و توحید (داماد) و خواهر داماد که سرنشینان خودروی سواری بودند، در دم جان سپردند و همچنین 31 نفر از مسافران اتوبوس دچار سانحه شدند.

این تصادف در گردنه قوشچی ارومیه حدفاصل شهرهای ارومیه و سلماس روی داد. گردنه قوشچی یکی از گردنه های حادثه خیز در آذربایجان غربی است؛ این گردنه به ویژه در فصل بارش برف و باران بسیار لغزنده بوده و بسیاری از رانندگان در هوای برفی و بارانی توانایی کنترل وسیله نقلیه را در این گردنه ندارند. مراسم جشن عروسی این زوج قرار بود در یکی از تالار های ارومیه برگزار شود.

سه کشته در تصادف 2 سمند

تصادف دو دستگاه خودروی سواری سمند در محور یاسوج_ سپیدان سه کشته و چهار زخمی برجا گذاشت.

جهانبخش وحدت نژاد رئیس اورژانس پیش بیمارستانی کهگیلویه و بویراحمد در تشریح این حادثه گفت: حادثه ساعت هفت و پنج دقیقه بامداد جمعه در محدوده منطقه «گنجگان» رخ داد و به مرکز پیام یاسوج گزارش شد که بلافاصله امدادگران اورژانس و هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.

وحدت نژاد با بیان اینکه به علت شدت بالای آسیب یک مرد و یک زن در صحنه تصادف جان باختند و یک مرد تبعه افغان نیز در بیمارستان جان سپرد، اظهار کرد: چهار مصدوم سانحه رانندگی توسط آمبولانس های اعزامی به بیمارستان منتقل شدند.