آرشیو شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۸۱۵۲
حوادث
۱۲

حوادث جهان

سیل، زلزله زدگان ترکیه را برد

وقوع سیل در دو استان زلزله زده ترکیه جان 17 نفر را گرفت. به گزارش آسوشیتدپرس، به دنبال بارندگی شدید روز چهارشنبه، ناگهان سیل در خیابان های استان های آدیامان و شانلی اورفه جاری شد و هر چه بر سر راه داشت از جمله خودروها را با خود برد و منازل، چادرها و اسکان های موقت زلزله زدگان را زیر آب برد و تلفات انسانی بر جای گذاشت. بر اساس آخرین خبرها، امدادگران روز پنجشنبه جسد سه نفر را در میان گل ولای و آوار به جا مانده از سیل در شانلی اورفه پیدا کردند و به این ترتیب شمار قربانیان به 17 نفر افزایش یافت. بیشتر تلفات هم مربوط به همین منطقه بوده است. در آدیامان نیز یک خانه کانتینری که خانواده ای از بازماندگان زلزله در آن اسکان داشتند زیر آب رفت و دو نفر غرق شدند. یک پرستار و کودک دو ساله اش نیز همچنان ناپدید هستند. به گزارش یورونیوز، روز پنجشنبه یک زمین لرزه نیز قدرت 4.8 ریشتر شهر «بولو» در شمال شرق ترکیه و در فاصله 260 کیلومتری استانبول را لرزاند و مردم از ترس روانه خیابان ها شدند. این زمین لرزه تلفاتی در پی نداشته است.

21 کشته در انفجار معدن کلمبیا

شمار قربانیان حادثه انفجار در معدن زغال سنگ کلمبیا به 21 نفر افزایش یافت. به گزارش دویچه وله، زمانی که خبر انفجار در این معدن زغال سنگ برای اولین بار در روز چهارشنبه اعلام شد، مشخص شد 11 معدنچی جان خود را از دست داده و 10 نفر دیگر نیز همچنان ناپدید هستند. با این حال مقامات کلمبیا اعلام کردند که شمار قربانیان این حادثه به 21 نفر رسیده است. گفته می شود این انفجار ناشی از انباشته شدن گاز در این معدن بوده است.

10 کشته در آتش سوزی یک خانه

آتش سوزی یک ساختمان مسکونی در ناحیه «کوهستان زیرین» پاکستان 10 کشته بر جای گذاشت.به گزارش اکسپرس تریبیون، صبح جمعه خانه ای در ایالت «خیبرپختونخوای» پاکستان به دلیل نامشخصی آتش گرفت و سقف آن نیز ریزش کرد که منجر به زیر آوار ماندن ساکنان خانه شد. خودروهای امداد و نجات آتش نشانی و آمبولانس ها در محل وقوع این حادثه حاضر شدند و عملیات امداد و نجات را آغاز کردند. همچنین نیروهای امدادی از مناطق اطراف نیز برای انجام عملیات امداد و نجات فراخوانده شدند. گزارش ها حاکی از آن است که در این حادثه 10 نفر جان باخته و 13 نفر نجات یافته اند و سه نفر از آنها نیز به دلیل مصدومیت به بیمارستان منتقل شده اند. به گفته نیروهای امدادی، یک نفر دیگر همچنان ناپدید و علت وقوع این حادثه نیز در دست بررسی است.

خروج 2 قطار از ریل در امریکا

دو قطار روز پنجشنبه در حوادث جداگانه ای در ایالت های آریزونا و واشنگتن در ایالت متحده امریکا از ریل خارج شدند. برابر اعلام منابع خبری از قطاری که در ایالت واشنگتن از ریل خارج شد، چندین گالن سوخت دیزل به بیرون نشت کرده و وارد خاک شده است. تاکنون مصدومیتی ناشی از این حوادث گزارش نشده و علت وقوع آنها نیز در دست بررسی است. اما از همان دقایق اولیه تیم های امدادی به محل وقوع این حوادث اعزام شده و عملیات پاکسازی را آغاز کردند. «آنیتا مورتنسن»، یکی از مقامات پلیس آریزونا نیز اعلام کرد که قطاری در نزدیکی شهر «تاپاک»، نزدیک مرز ایالت با کالیفرنیا و نوادا از ریل خارج شد. وی هیچ اشاره ای به نشت مواد خطرناک از واگن واژگون شده این قطار نکرده است.