آرشیو شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۸۱۵۲
ایران اقتصادی
۷
بنگاه

موافقت سهامداران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران

در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام بانک رفاه کارگران، افزایش سرمایه این بانک به میزان 660 هزار میلیارد ریال به تصویب رسید.

به گزارش بانک رفاه کارگران، در این مجمع که روز پنجشنبه 25 اسفندماه 1401 با حضور 100 درصدی نمایندگان سهامداران برگزار شد، سرمایه بانک رفاه کارگران از رقم 192هزار میلیارد ریال به 660 هزار میلیارد ریال افزایش یافت و به تصویب رسید و به عنوان بی سابقه ترین افزایش سرمایه شبکه بانکی کشور معرفی شد.

بر اساس این گزارش، مرتضی لطفی، رئیس مجمع و عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی طی سخنانی در این مجمع با قدردانی از تلاش های اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران، اعضای هیات مدیره و تمام مدیران و کارکنان این بانک در راستای افزایش سرمایه، گفت: اقدامات بسیار ارزشمندی در سال های اخیر در سازمان تامین اجتماعی اجرایی شده است و این افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران نیز از جمله این اقدامات محسوب می شود.قربان اسکندری، مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز طی سخنانی در این مجمع گفت: با این افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران بستر ارائه خدمات به جامعه هدف سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که عموما از قشر شریف کارگران و بازنشستگان هستند، بیش از پیش فراهم خواهد شد. اسماعیل لله گانی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز طی سخنانی در این مجمع گفت: با این افزایش سرمایه شاخص کفایت سرمایه بانک رفاه کارگران از 4.77 درصد به 12 درصد افزایش خواهد یافت و ضمن کسب رتبه اول شبکه بانکی در این شاخص، دست این بانک را برای ارائه خدمات موثر به حوزه تولید ملی و اشتغالزایی بیش از پیش باز خواهد کرد. وی تصریح کرد: با این مهم ظرفیت های بسیار بزرگی برای بانک رفاه کارگران برای خدمت رسانی به عموم مردم و بویژه جامعه هدف سازمان تامین اجتماعی فراهم خواهد شد. با این افزایش سرمایه، بانک رفاه کارگران به یکی از بانک های برتر کشور بر اساس استانداردهای بین المللی سلامت بانکی(کملز) تبدیل خواهد شد. مدیرعامل بانک رفاه کارگران با اشاره به اثرات افزایش سرمایه بر فعالیت های بانک رفاه کارگران افزود: این افزایش سرمایه شاخص های مهمی نظیر کفایت سرمایه بانک رفاه کارگران را از حد استانداردهای شبکه بانکی کشور (8 درصد) بسیار فراتر برده و به عنوان یکی از بانک های اول کشور از منظر سرمایه است.