آرشیو شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۸۱۵۲
جهان
۴

اخبار

موج جدید اعتصاب های اروپایی

چهار فرودگاه آلمان دیروز با لغو صدها پرواز خود، اعتصاب ها و اعتراض ها به دولت را در ماه های اخیر وارد مرحله جدیدی کردند، این در شرایطی است که در انگلیس نیز شمار زیادی از کارکنان بخش روادید با اعلام 5 هفته اعتصاب در ماه آینده و درخواست افزایش حقوق شان، مقامات این کشور را با تهدید بحرانی بزرگ در سیستم حمل و نقل روبه رو کرده اند.به نوشته رویترز، پیش بینی می شود شمار اعتصاب کنندگان انگلیسی به بالای هزار نفر برسد و مرکز این اعتصاب ها در لندن، لیورپول و گلاسکو اعلام شده است. گفته

می‏شود این اعتصاب به بخش های

دیگر نیز تسری خواهد یافت.در همین حال به نوشته آناتولی، اوضاع در یونان نیز چندان مساعد نیست چراکه اتحادیه های خصوصی و دولتی در اعتصابی 24 ساعته، تقاضای یک سیستم حمل و نقل ایمن تر از دولت را داشته اند و خواستار محاکمه عاملان حادثه مرگبار ریلی 9 اسفند شده اند.

بیانیه ضد سوری غرب

در پی سفر رئیس جمهور سوریه به مسکو و دیدار با ولادیمیر پوتین، مقامات امریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس در بیانیه ای مشترک اعلام کردند هرگز روابط خود را با دولت سوریه عادی نخواهند کرد و تحریم ها علیه این کشور نیز تا زمان پیشرفت به سمت راه حل سیاسی ادامه خواهد داشت.به گزارش سایت النشره، این بیانیه در حالی صادر شد که بشار اسد برای نخستین سفر رسمی خود به خارج از منطقه خاورمیانه از زمان زلزله ماه فوریه، مسکو را به عنوان مقصد برگزید.

تهدید جدی پیونگ یانگ

کره شمالی بامداد دیروز یک موشک دوربرد بالستیک را به سمت دریای شرقی شلیک کرد.خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی این موشک را شبیه به جدیدترین موشک بالستیک

قاره پیمای کره شمالی با نام هواسونگ 17 دانست. به نوشته رویترز، رسانه دولتی کره شمالی شلیک این موشک را در پاسخ به رزمایش های نظامی امریکا و کره جنوبی اعلام داشته است. این در حالی است که کیم جونگ اونگ، رهبر پیونگ یانگ نیز همزمان در پیامی واشنگتن و سئول را تهدید کرد که در صورت ادامه تحرکات نظامی خود در منطقه با اقدامات متقابل این کشور روبه رو خواهند شد.