آرشیو شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۲۳۲۶۷
ورزشی
۹

اخبار ورزش جهان

تقابل رئال مادرید با چلسی و سیتی با بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان

مراسم قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی و نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا دیروز در مقر اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) واقع در شهر نیون سوئیس برگزار شد و هشت تیم راه یافته به این مرحله رقبای خود را شناختند. بر اساس قرعه کشی صورت گرفته بازی های مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان به شرح زیر خواهد بود:

بازی اول: رئال مادرید- چلسی

بازی دوم: بنفیکا- اینتر

بازی سوم: منچسترسیتی- بایرن مونیخ

بازی چهارم: میلان- ناپولی

بازی های رفت این مرحله در تاریخ های 11 و 12آوریل (22 و 23 فروردین 1402) و بازی های برگشت در تاریخ های 18 و 19آوریل (29 و 30 فروردین 1402) برگزار خواهند شد.

بازی های مرحله نیمه نهایی هم به شرح زیر خواهد بود:

بازی پنجم: برنده بازی چهارم- برنده بازی دوم

بازی ششم: برنده بازی اول- برنده بازی سوم

بازی های رفت این مرحله در تاریخ های 9 و 10 می (19 و 20 اردیبهشت 1402) و بازی های برگشت نیز در تاریخ های 16 و 17 می (26 و 27 اردیبهشت 1402) برگزار خواهند شد.

دیدار فینال (برندگان بازی های پنجم و ششم) نیز در تاریخ 10 ژوئن (20 خرداد 1402) در ورزشگاه آتاتورک شهر استانبول برگزار خواهد شد.

ثبت نام 1.3 میلیون نفر برای خرید 80 هزار بلیت بازی آرژانتین

بیش از3/1میلیون نفر برای خرید بلیت از طریق پلت فرم آنلاین بازی دوستانه آینده تیم ملی فوتبال آرژانتین برابر پاناما ثبت نام کرده اند. بر اساس گزارش بلومبرگ بلیت ها در کمتر از دو ساعت پس از فروش فروخته شد.این بازی قرار است 23 مارس در بوئنوس آیرس در ورزشگاهی برگزار شود که بیش از 80 هزار هوادار را در خود جای می دهد. این نخستین بازی برای تیم ملی آرژانتین از زمان قهرمانی در جام جهانی 2022 قطر خواهد بود. قیمت بلیت ها از 30 دلار شروع شد و تا 130 دلار افزایش یافت.

جیانی اینفانتینو رئیس فیفا ماند

کنگره فیفا پنجشنبه به میزبانی رواندا برگزار شد و طبق پیش بینی هایی که از قبل صورت گرفته بود، «جیانی اینفانتیو» به عنوان تنها نامزد ریاست توانست برای چهار سال دیگر این مسئولیت را برعهده داشته باشد.

رئیس 52 ساله و سوئیسی فیفا در مدت فعالیت خود ارتباط خوبی با کنفدراسیون های مختلف داشت و سفرهای پرتعدادی به رویدادها و کشورهای مختلف داشت. او چندین سفر هم به تهران داشت و در جریان وضعیت فوتبال ایران قرار گرفت.