آرشیو شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۸۱۵۲
سیاسی
۲

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام (ره): دیگر بیمار سرطانی به خارج از کشور نمی رود

عارف نوروزی، سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام، ضمن ارائه توضیحاتی درباره ویژگی های مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان برکت، گفت که با افتتاح این مرکز بیماران سرطانی دیگر نیازمند خروج از کشور برای دریافت خدمات درمانی نیستند.

وی در مراسم افتتاح این مرکز، با بیان اینکه بر اساس آمار وزارت بهداشت سالانه 4 هزار میلیارد تومان هزینه تشخیص، آزمایشات و درمان سرطان در کشورمان می شود و از هر 6 بیمار یکی از آنها به دلیل سرطان فوت می کند، گفت: ایده ساخت مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان برکت 6 سال پیش شکل گرفت و 3 سال پیش مراحل ساخت آن آغاز شد. نوروزی از جمله ویژگی های بارز این مرکز را ارائه تمام خدمات مربوط به غربالگری، تشخیص و درمان تمامی انواع سرطان ها در یک مکان برشمرد و گفت: برای نخستین بار در کشور و در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) برخی از دستگاه های فوق مدرن در آن به کار گرفته می شود. وی با بیان اینکه با افتتاح این مرکز بیماران سرطانی دیگر نیاز به خروج از کشور برای دریافت خدمات درمانی ندارند، تصریح کرد: دستگاه های پیشرفته شتاب دهنده خطی، دستگاه سایبرنایف، دستگاه توموتراپی و دستگاه سی تی سیموالتور در کنار بخش های تخصصی شامل تصویربرداری، شیمی درمانی، رادیوتراپی، اتاق عمل، آندوسکوپی، کولونوسکوپی، درمانگاه های تخصصی و فوق تخصصی، ژنتیک، آزمایشگاه و داروخانه در خدمت مردم عزیزمان خواهد بود. سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام اضافه کرد: برای ساخت مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان برکت با وسعت 13500 مترمربع تاکنون بالغ بر 1200 میلیارد تومان از سوی ستاد اجرایی فرمان امام هزینه شده که بالاترین ضریب ایمنی و استاندارد را داراست.

وی با بیان اینکه بیمار سرطانی بستری شده در این مرکز ظرف مدت 3 روز پرتودرمانی می شود، گفت: این مرکز درمان سرطان 34 تخت شیمی درمانی و 140 تخت بستری دارد، اما در کنار این مرکز یک بیمارستان بزرگ 1000 تختخوابی نیز در حال ساخت است.

سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام با تاکید بر سیاست ستاد مبنی بر محرومیت زدایی در کشور و ایجاد عدالت درمانی، افزود: در این مرکز به محرومان و افراد کم برخورداری که از مسیر بنیاد 15 خرداد معرفی می شوند، خدمات رایگان ارائه می کنیم. نوروزی اضافه کرد: احداث و تکمیل 17 بیمارستان در مناطق محروم کشور، ساخت 500 مرکز بهداشت و درمان روستایی، راه اندازی پیشرفته ترین مرکز توالی یابی ژنوم و سنتز ژن در کشور، راه اندازی بزرگترین شهرک دارویی در منطقه، راه اندازی بزرگترین کارخانه تولید داروهای ضدسرطان، زیست فناوری و سلول درمانی، تولید 60 میلیون دوز واکسن ضدکرونا، تولید داروها و تجهیزات ضدکرونا، تامین تجهیزات کاشت حلزون شنوایی برای 5000 کودک ناشنوا، اقدام به درمان 13 هزار زوج نابارور و تامین داروی 50 هزار بیمار سرطانی محروم و نیازمند، بخشی از خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه بهداشت و سلامت به مردم عزیز ایران بوده است.