آرشیو شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۲۳۲۶۷
جامعه
۱۰

اخبار کوتاه اجتماعی

هشدار سازمان بازرسی به دستگاه های خدمت رسان

تسنیم-رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: بازرسان در ایام نوروز با بازدیدهای سرزده و بازرسی های موردی از مراکز خدمت رسان از قبیل مراکز درمانی و بهداشتی، فرودگاه ها، پایانه های حمل ونقل و دستگاه هایی که نظارت بر کنترل قیمت و مبارزه با گرانفروشی دارند، عملکرد آنها را بررسی و نقاط ضعف و قوت این مراکز را شناسایی خواهند کرد.چنانچه مردم شریف هم از عملکرد دستگاه های خدمت رسان شکایت یا گله مندی داشته باشند می توانند موارد را به صورت حضوری به بازرسان ما در سراسر کشور اعلام یا از طریق سامانه ir.136مراتب را ثبت کنند.

توقیف شناور حامل 160 هزار لیتر سوخت قاچاق

میزان- رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف یک فروند شناور حامل 160 هزار لیتر سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس خبر داد و گفت: 8 خدمه این شناور پس از دستگیری، برای تکمیل روند تحقیقات و سیر مراحل قانونی در بازداشت به سر می برند.

کودکان و نوجوانان بیشترین آسیب دیدگان چهارشنبه سوری

ایسنا- رئیس سازمان اورژانس کشورگفت: آمارهای اورژانس نشان می دهد که 68 درصد از کل آسیب دیدگان مرتبط با چهارشنبه سوری معادل دو هزار و 876 نفر استفاده کننده مواد محترقه بودند. این افراد یا در حین ساخت یا در حین استفاده از این مواد دچار حادثه شدند، اما متاسفانه بیش از 31 درصد معادل هزار و 290 نفر هیچ نقشی در این خصوص نداشته و عابر پیاده بودند و به عبارتی بهتر ناخواسته دچار این آسیب ها شده اند. میعادفر افزود: بیشترین گروه سنی آسیب دیده در حوادث چهارشنبه سوری امسال گروه سنی 6 تا 18 سال بودند.