آرشیو شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۱۰۵۵۲
سیاسی
۲

حجت الاسلام علی اکبری در خطبه های نماز جمعه به تمجید از نقش آفرینی مردم در سالی که گذشت پرداخت

ملت؛ قهرمان سالی که گذشت

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان این که دشمن در محاسبات خود دچار اشتباه شده بود، گفت: ملت ایران منطق انقلابی را انتخاب کرده است و بر همان اساس پیش می رود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه های آخرین نماز جمعه سال 1401 در تهران، گفت: برای درک عظمت تقوا همین کفایت می کند که تقوا مقصد نهایی همه برنامه های خودسازی است که در همه ماه های بزرگ خدا مخصوصا ماه رمضان قرار گرفته است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: ماه شعبان، ماه آمادگی برای ضیافت الهی به آخرین روزهای آخر رسیده است. می توان صدای گام های ماه مبارک رمضان را شنید. بشارت بزرگ پیامبر اعظم (ص)، حکایت نزدیک شدن ماه خدا است.

وی افزود: جامعه مومنین باید با همه قلب و عمل خود از این حقیقت بزرگ استقبال کنند. بنابر نقل شیخ صدوق، چنین روزی اباصلت خدمت امام رضا (ع) رسید. حضرت به او فرمودند که اکثر ماه شعبان رفت و این آخرین روز ماه شعبان است؛ در این فرصت باقی مانده کوتاهی های خود را در روزها و شب های این ماه جبران کن و نصیب خود را بردار.

خطیب موقت تهران با اشاره به ازدیاد حوادث طبیعی در سال 1401، گفت: نیازمند مدیریت جدی تری برای بحران ها و مواجهه با حوادث طبیعی هستیم.

حاج علی اکبری ادامه داد: عملیات سنگین بیش از 100 روز کشور را در مخاطره قرار داد، فشارها را از همه طرف بر ایران وارد کردند تا میوه آن را در میز مذاکرات بگیرند، در پاییز 1401، ملت و امت ما در برابر سه فتنه بزرگ ایستاد. با رفتارهای غیرقابل تصور، کشته سازی وارد میدان شدند. یادمان نمی رود که چه کردند.

وی اضافه کرد: در ادامه با مسموم کردن دانش آموزان و فراخوان دادن برای چهارشنبه آخر سال، برنامه خود را پیش بردند. دیپلماسی شیطانی هم در ادامه همین مسئله بود که می خواستند ایران را با بهانه های حقوق بشری، منزوی کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: بازار ارز را به هم ریختند و تلاش داشتند ارز را به 100 هزار تومان برسانند. اگرچه برنامه ریزی دشمن دقیق بود اما در محاسبات خود دچار اشتباه شده بود و نه شناختی از رهبر ما و نه شناختی از رهبر ما داشت. وی یادآور شد: مردم ما به رغم گلایه ها و نارضایتی ها، کاری کردند کارستان؛ پای انقلاب ایستادند. نظام با عفو رهبر محبوبمان برای فریب خوردگان اغتشاشات، انعطاف خود را نشان داد.

حاج علی اکبری اظهار کرد: باید در برابر این ملت بزرگ و اهل ولایت سر تعظیم فرود آورد که به رغم همه دشواری ها، درخشیدند. البته دشمنان ما در جنگ رسانه ای و شناختی، کامیابی ها و موفقیت ها ایران قوی دیده نشود. اجازه ندادند کاهش بدهی های ملی، کاهش نسبی بیکاری، کاهش وابستگی اقتصادی به برجام، گسترش همکاری های آسیایی، رشد میزان غنی سازی اورانیوم به 60 درصد، توافق با عربستان، تکمیل پروژه های بزرگ و کوچک، بهره برداری از بزرگ ترین تلسکوپ منطقه ای، رشد کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان، تقویت دیپلماسی اقتصادی و... دیده شود.

وی گفت: ما توانستیم، پس می توانیم و سال 1402، راه کمال خود را با قوت ادامه خواهیم داد. البته مردم ما با مشکلات فراوانی ناشی از افزایش بی رویه قیمت ها مواجه شدند. اما این مشکلات باعث نشد از انقلاب خود کوتاه بیایند. حضور میدانی رئیس جمهور در بین مردم، اقدامات خوب قوه قضائیه و مصوبات خوب مجلس، از موضوعات مثبت سال 1401 بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: ملت ایران منطق انقلابی را انتخاب کرده و بر همان اساس پیش خواهد رفت.

حاج علی اکبری افزود: به لطف خدا وضعیت جبهه مقاومت در سال 1401 بسیار خوب بود. سوریه توسط همان تحریم کننده ها به جهان عرب برگشت. عراق دولت خود را تشکیل داد. فلسطین ضربات سنگینی بر رژیم صهیونیستی وارد کرد. لبنان در برابر جبهه عبری- عربی ایستادگی کرد و بازنده همه این اتفاقات رژیم کودک کش صهیونیستی بود.

وی با بیان اینکه در اروپا هم وضع خوب نیست، گفت: جنگ اوکراین که ادامه پیدا کرده، بسیاری از مناسبات و روندهای جهانی را تحت تاثیر قرار داده است. بحران در اقتصادهای غربی را در پی داشته و اقتصاد بین الملل هم تحت تاثیر جدی قرار گرفته است. اما آمریکایی های احمق قصد عاقل شدن ندارند و حماقتشان همچنان ادامه دارد.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: آمریکا از منظر اقتصادی سال گذشته با بدهی های نجومی مواجه بوده و هشدارهای فروپاشی اقتصادی در این روزها مواجه می شود. در وضعیت اجتماعی هم شرایط خوبی ندارند و هنوز درگیر کرونا هستند.

وی در پایان تاکید کرد: سال 1401 سال ایران، جبهه مقاومت و آسیا بود. سالی که پشت سر گذاشتیم سالی بود به سوی ظهور حضرت حجت بن الحسن (عج).