آرشیو یک‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱، شماره ۲۳۲۶۸
ورزشی
۹

خبر

رسیدن به سهمیه المپیک از راه لیگ ملت های والیبال آسیا

مشاور فنی تیم های ملی والیبال گروه ایران در انتخابی المپیک 2024 را سخت دانست و معتقد است تیم ملی باید به کسب سهمیه از طریق لیگ ملت ها تمرکز کند.

مراسم قرعه کشی مسابقات والیبال انتخابی المپیک 2024 برگزار شد و 24 تیم حاضر در این رقابت ها حریفان خود را شناختند. تیم ملی ایران در گروه بسیار سختی قرار گرفته و با برزیل، ایتالیا، کوبا، اوکراین، آلمان، جمهوری چک و قطر هم گروه است. با توجه به اینکه از هر گروه تنها دو تیم سهمیه المپیک کسب می کنند تیم ملی کار سختی برای رسیدن به المپیک پاریس از این راه دارد.

مصطفی کارخانه، مدیر تیم های ملی والیبال به گروه ایران در انتخابی المپیک اشاره و بیان کرد: گروه فوق العاده سختی داریم. به نظرم سخت ترین گروهی است که ایران تا به حال در انتخابی المپیک داشته است. به هر حال این اتفاق افتاده است. باید پذیرا باشیم و با برنامه ریزی، تلاش و کار بیشتر جبران کنیم. نمی توانیم معترض باشیم که گروهمان سخت است پس باید ذهن و نگرش خود را تغییر بدهیم و با سخت کوشی بیشتر تلاش کنیم.

او با بیان اینکه شاید شانس ایران در انتخابی المپیک کم باشد، ادامه داد: وقتی شانس صعود خود را بالا بدانیم، بیشتر هم تلاش می کنیم. بنابراین باید این شانس را بالا بدانیم. المپیک دو سال دیگر است و شانس دیگری هم در لیگ ملت های 2024 داریم.

کارخانه ادامه داد: معتقدم باید روی لیگ ملت ها تمرکز کنیم. شاید در این انتخابی المپیک سهمیه نگیریم اما می تواند دیدارهای تدارکاتی خوبی برایمان باشد. بازی کردن در کنار تیم های بزرگ دنیا تجربه خوبی برای بازیکنان ماست. این مسابقات می تواند محک تیم ملی باشد و اصل کار را برای لیگ ملت های 2024 قرار بدهیم.

او در مورد دعوت دوباره محمد موسوی به تیم ملی گفت: اگر قرار است در عرصه های بین المللی موفق تر باشیم باید از تمام ظرفیت هایمان استفاده کنیم. امیر غفور و محمد موسوی سرمایه های ما هستند واگر قرار است در حد المپیک باشیم باید از این بازیکنان استفاده کنیم. کادر فنی ما تصمیم درستی گرفته است. البته نباید در تمام مسابقات این بازیکنان را فرسوده کنیم.

پیروزی ساحلی بازان فوتبال ایران مقابل ازبکستان: دیدار با امارات برای صدرنشینی

تیم فوتبال ساحلی کشورمان در دومین دیدارش در مسابقات قهرمانی آسیا ازبکستان را شکست داد تا صعود خود به مرحله حذفی را قطعی کند.

تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان در دومین دیدار خود در رقابت های قهرمانی فوتبال ساحلی 2023 پاتای تایلند از ساعت 12 دیروز به مصاف ازبکستان رفت و با نتیجه 10 بر 2 به پیروزی رسید تا علاوه بر دورقمی کردن ازبکستان و ثبت دومین پیروزی پیاپی در مرحله گروهی، صعود خود به مرحله حذفی را هم قطعی کند. تیم کشورمان در دیدار اول مالزی را 14 بر 5 شکست داده بود. گل های ساحلی بازان کشورمان را علی میرشکاری (2 گل)، موحد محمدپور (2 گل)، محمدعلی مختاری (3 گل)، رضا امیری، مسلم مسیگیر (2 گل) و مهدی شیرمحمدی به ثمر رساندند. شاگردان علی نادری، در سومین دیدار خود در این رقابت ها روز دوشنبه از ساعت 15 به مصاف امارات خواهد رفت. امارات در بازی اول خود ازبکستان را شکست داده بود و با توجه به پیروزی آنها مقابل مالزی، بازی آخر ساحلی بازان کشورمان مقابل اماراتی ها نبرد صدرنشینی گروه B خواهد بود.

رئیس فدراسیون هندبال پس از تمدید قرارداد سرمربی خارجی: هدف ما با وویوویچ کسب سهمیه المپیک است

رئیس فدراسیون هندبال از عقد قرارداد با وسلین وویوویچ و شرایط قرارداد سخن گفت.

علیرضا پاکدل در مورد ادامه همکاری با وسلین وویوویچ گفت: بعد از پیگیری زیاد سرانجام با وویوویچ قرارداد بستیم. همه نگران تغییر مربی تیم ملی بودند که خدا را شکر توانستیم مجددا با او قرارداد امضا کنیم. او مربی بزرگی است. حضور وسلین در رقابت های قهرمانی جهان برای تیم ملی ما مثل یک وزنه بود و این نشان داد انتخاب خوبی داشتیم. او پیشنهادهای دیگری هم داشت اما باز هم با ایران قرارداد بست.

وی درباره قرارداد ارزی سرمربی تیم ملی گفت: یکی از سدهای ما همین موضوع بود. قرارداد خوبی با او بستیم و امیدواریم تدبیری شود و بتوانیم مشکلات را حل کنیم . قرارداد به شکلی بسته شده که مشکلی برای هندبال ایران ایجاد نشود. قرارداد از قبل بهتر شده و با هماهنگی ایجاد شده، کار برای ما راحت تر شده است. رقم بالاتر نرفته و شاید هم تعدیل شده باشد. این قرارداد یکساله است و اگر خوب پیش رود باز هم ادامه می دهیم.

رئیس فدراسیون هندبال گفت: نظر وویوویچ این است که بازیکنان نوجوان و جوان را در یک سال آینده وارد تیم ملی کند. این کاری است که در هندبال ساحلی هم کردیم. تیمی که اکنون به هندبال ساحلی آسیا رفته، تیم ملی نوجوانان است. می خواهیم تیم ملی ساحلی ما شانس کسب سهمیه المپیک باشد. در سالنی هم با وویوویچ همین هدف را داریم.

وی با بیان اینکه وسلین اواسط فروردین به ایران می آید، گفت: به این زودی نمی شود برای قهرمانی قول داد. قطر و بحرین از آسیا فاصله گرفته اند. ما تیم هایی داریم که تیم های بزرگی را از پیش رو برداشتند. می توانیم در آینده قطب بزرگ آسیا باشیم. هدف ما این است غولی که از قطر و بحرین ایجاد شده بتوانیم بشکنیم و روی سکو برویم. وی در پایان گفت: نمی توان قول مقام آوری داد چون این اکنون مد نظر ما نیست. پشتوانه سازی هدف و شعار ما در سال پیش رو است.

وی با بیان اینکه وسلین اواسط فروردین به ایران می آید، گفت: به این زودی نمی شود برای قهرمانی قول داد. قطر و بحرین از آسیا فاصله گرفته اند. ما تیم هایی داریم که تیم های بزرگی را از پیش رو برداشتند. می توانیم در آینده قطب بزرگ آسیا باشیم. هدف ما این است غولی که از قطر و بحرین ایجاد شده بتوانیم بشکنیم و روی سکو برویم. وی در پایان گفت: نمی توان قول مقام آوری داد چون این اکنون مد نظر ما نیست. پشتوانه سازی هدف و شعار ما در سال پیش رو است.