آرشیو سه‌شنبه ۲۸‌شهریور ۱۴۰۲، شماره ۱۰۶۸۳
بین الملل
۲

خبر

رئیسی در بدو ورود به نیویورک: صدای ملت ایران که امروز از همیشه رساتر است را به گوش جهانیان می رسانیم

رئیس جمهور در بدو ورود به نیویورک، گفت: از فرصت استفاده می کنیم که صدای ملت ایران را به گوش جهانیان برسانیم؛ این صدا امروز رساتر از همیشه است چرا که سال گذشته پیروزی بزرگی را در مقابل جنگ شناختی و ترکیبی دشمن پشت سر گذاشتیم. به گزارش فارس، رئیس جمهور در بدو ورود به نیویورک گفت: از فرصت استفاده می کنیم که صدای ملت ایران را به گوش جهانیان برسانیم؛ این صدا امروز رساتر از همیشه است چرا که سال گذشته پیروزی بزرگی را در مقابل جنگ شناختی و ترکیبی دشمن پشت سر گذاشتیم.

وی افزود: سازمان ملل متحد و مجمع عمومی این سازمان دارای ظرفیتی است که می توان سخن مردم ایران را در آن بیان کرد و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را تبیین کرد. رئیسی تاکید کرد: از این فرصت استفاده می کنیم که صدای ملت ایران را به گوش جهانیان برسانیم؛ این صدا امروز رساتر از همیشه است چرا که سال گذشته پیروزی بزرگی را در مقابل جنگ شناختی و ترکیبی دشمن پشت سر گذاشتیم. وی افزود: دشمن تصور می کرد با این تکانه ها درخت تنومند انقلاب اسلامی دچار مشکل می شود اما دشمن دچار اشتباه محاسباتی شد. رئیس جمهور گفت: انتظار داریم سازمان ملل صدای ملت ها باشد نه صدای قدرت ها. ملت بزرگ ایران در حق خواهی، عدالت خواهی و مبارزه با تبعیض و بی عدالتی حرف های زیادی برای گفتن دارد. امیدوارم به عنوان نماینده ملت بزرگ ایران آنچه اقتضای این نمایندگی است را بیان کنم.

اعتصاب تاریخی کارگران شرکت های خودروسازی آمریکا

نزدیک به 12700 کارگر عضو اتحادیه کارگران خودروسازی آمریکا برای نخستین بار در تاریخ این کشور اعتصاباتی هماهنگ را در سه کارخانه بزرگ تولید خودرو در اعتراض به شرایط شغلی و پایین بودن حقوق هایشان به اجرا گذاشتند.به نوشته پایگاه شبکه «ژئو تی.وی»، این اعتصاب به صورت هم زمان توسط کارگران کارخانه های شرکت های خودروسازی سرشناس «جنرال موتورز»، «فورد» و «استلانتیس» در سه ایالت میسوری، میشیگان و اوهایو اجرا شد.نزدیک به 12700 کارگر، با شرکت در این اعتصاب، افزایش دستمزد به میزان 36 درصد در طی چهار سال را مطالبه کردند.این اعتصاب تاریخی واکنش «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا را در پی داشت. او دستیارانی را برای حل بن بست به این کارخانه ها فرستاده و درخواست کرد که این سه شرکت بزرگ خودروسازی سودهای قابل توجه این کارخانه ها را بین نیروی کارشان توزیع کنند.