آرشیو سه‌شنبه ۲۸‌شهریور ۱۴۰۲، شماره ۲۳۳۹۸
اخبار کشور
۲

وزیر دفاع تشریح کرد: سرنوشت پروژه «یاسین» پس از ورود هواپیماهای «یاک» به ایران

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح آخرین وضعیت پروژه ساخت هواپیمای آموزشی یاسین پس از ورود هواپیماهای یاک را تشریح کرد.

امیر آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت وگو با خبرنگار مهر، ضمن تکذیب برخی اخبار درخصوص تعطیلی پروژه ساخت هواپیمای آموزشی یاسین پس از ورود هواپیماهای «یاک» گفت: پروژه یاسین یک کار بومی بسیار قوی است که ما دنبال می کنیم؛ اما تا زمانی که به تولید انبوه برسد ممکن است ما نیازهایی داشته باشیم که بتوانیم از طریق همین «یاک» بخشی از این نیازها را برطرف کنیم تا ان شاءالله به تولید انبوه برسیم.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر درخصوص ورود وزارت دفاع به عرصه خودرو سازی گفت: در صنعت خودرو سازی چون وزارت صمت و بخش های دیگر نیز هستند قرار شد آئین نامه ای نوشته شود و هر چقدر در آن آئین نامه نقش بیشتری را برای وزارت دفاع ترسیم کنند ما این توان را داریم که ایفای نقش کنیم.

وی افزود: ضمن اینکه همین الان در بحث قطعه سازی نیز این کار را انجام می دهیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: هیچ وقت به دنبال کار موازی نیستیم آن چیزی که در سطح کشور برنامه ریزی شود و تصویب گردد، ما آمادگی اجرای آن را داریم. امیر آشتیانی درخصوص ساخت هواپیمای مسافربری نیز گفت: متولی ساخت هواپیمای مسافربری وزارت دفاع است و بقیه بر حسب دستور رئیس جمهور محترم به ما کمک می کنند. حتما هواپیما را خواهیم ساخت.