آرشیو سه‌شنبه ۲۸‌شهریور ۱۴۰۲، شماره ۲۳۳۹۸
اخبار کشور
۳

حسین شریعتمداری: تحریم آمریکا اعتبار فارس، تسنیم و پرس تی وی را افزایش داد

مدیرمسئول روزنامه کیهان خاطرنشان کرد: آمریکا با تحریم خبرگزاری فارس، تسنیم و پرس تی وی به آنها ارزش افزوده داده و بر اعتبار آنها افزوده است.

حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان در واکنش به تحریم خبرگزاری فارس، خبرگزاری تسنیم و شبکه پرس تی وی، با ارسال یادداشتی به خبرگزاری فارس، به تحلیل تبعات این تحریم پرداخت.

شریعتمداری نوشت: آمریکا با تحریم خبرگزاری فارس، تسنیم و پرس تی وی به آنها ارزش افزوده داده و بر اعتبار آنها افزوده است.

این نکته بدیهی تر از آن است که به شرح و تفصیل نیازی داشته باشد. دولتمردان آمریکایی در تمامی دنیا به قتل و غارت، حمایت از گروه های تروریستی و انواع جنایات مشهورند. بنابراین دشمنانش به طور طبیعی در نقطه مقابل هویت زشت و پلشت این کشور تلقی می شوند و این اتفاقی است که اخیرا برای خبرگزاری فارس، تسنیم و پرس تی وی افتاده است.

حالا این پرسش نیز در میان است که آیا آمریکا از این فرمول با خبر نیست و نمی داند که اعلام دشمنی با تحریم شدگان سند صداقت، مردم دوستی و کارآمدی آنهاست؟ به یقین از این واقعیت با خبر است ولی در این عرصه نکته دیگری نیز در میان است و آن بر باد رفتن تلاش های چند ماهه آمریکا و متحدانش برای آتش افروزی و اغتشاش به بهانه سالگرد اغتشاشات پائیز گذشته است.

کوه تبلیغات آنها نه فقط حتی موش نزاییده است، بلکه عوامل اصلی در داخل بازداشت شده و به مزدوری خود برای سرویس های اطلاعاتی آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس نیز اعتراف کرده اند. برخی از به اصطلاح لیدرها که ساکن آمریکا و چند کشور اروپایی بوده اند با طراحی هوشمندانه نیروهای اطلاعاتی وزارت اطلاعات و سپاه به داخل کشور منتقل شده و بازداشت شده اند. ده ها محموله تسلیحاتی که به داخل کشور ارسال کرده بودند کشف و به نفع نظام ضبط شده است و از همه مهم تر آن که عوامل آنها در خارج کشور هم به جان هم افتاده اند و یادآور حکایت اسب های درشکه ای هستند که وقتی به سربالایی می رسند و توان حرکت ندارند، همدیگر را گاز می گیرند.

مسعود بهنود با صراحت اعلام می کند که شعور رضا پهلوی از گاو هم کمتر است. آن زنک با موهای شبیه سیم ظرفشویی برای این که خود را مطرح کند به دروغ ادعا می کند که ماموران اطلاعاتی آمریکا از او خواسته اند نام و قیافه اش را تغییر بدهد! بی بی سی فارسی، صدای آمریکا و... اعتراف می کنند که مردم به فراخوان چند ماهه اغتشاش بی محلی کرده و با حضور در راهپیمایی اربعین و حرم امام رضا (ع) به آمریکا و متحدانش تودهنی زده اند.

خب، آمریکا که مدیریت اغتشاش را بر عهده داشت باید برای دلداری دادن به پادوهای خود دست به کاری بزند! ولی چون کاری از آن ساخته نیست و کفگیرش به ته دیگ خورده با اعلام تحریم های یاد شده، ابراز وجود و اعلام حضور می کند! می داند که تحریم فارس، تسنیم و پرس تی وی، بر ارزش و اعتبار آنها می افزاید ولی چاره دیگری ندارد. باید بر شکست مفتضحانه اخیر خود مرهمی ولو بی اثر بگذارد.

در یک کلام می توان گفت آمریکا با تحریم های مورد اشاره، از یک سو بر ارزش و اعتبار تحریم شدگان افزوده است و از سوی دیگر، بر وابستگی و مزدوری عوامل اغتشاش و سلبریتی های حامی آنها برای چندمین بار مهر تایید زده است. اشاره به این نکته نیز خالی از لطف نیست که همین دیروز «جان مر شایمر» نظریه پرداز بلندآوازه آمریکایی علت شکست سخت اوکراین در مقابل روسیه را وابستگی این کشور به آمریکا دانسته و توصیه کرده بود برای رهایی از فاجعه ای که با آن رو به رو شده است باید از آمریکا جدا شود. و در پایان لازم می دانیم تحریم های اخیر را به همکاران عزیزمان در خبرگزاری های فارس، تسنیم و پرس تی وی تبریک عرض کنیم. خداقوت دوستان.