آرشیو سه‌شنبه ۲۸‌شهریور ۱۴۰۲، شماره ۲۳۳۹۸
ورزشی
۹
حدیث دشت عشق

یادی از شهید حمدان رضایی بندانی

برای خودتان گریه کنید

شهید حمدان رضایی بندانی، ششم تیر سال 1344 در روستای دیمه درب شهرستان هفتگل دیده به جهان هستی گشود.

در دوران هشت سال دفاع مقدس به جبهه رفت و در بیست و هشتم فروردین سال 1367 در سن 23 سالگی در منطقه خرمال عراق شهد شیرین شهادت را نوشید که پیکر پاکش پس از تشییع در زادگاهش روستای دیمه درب آرام گرفت. از شهید حمدان رضایی بندانی یک فرزند پسر به نام محمد و یک دختر به یادگار مانده است.

شهید حمدان رضایی بندانی در وصیت نامه اش نوشت: «امیدوارم برای شهادت من گریه نکنید چون شهادت برای بنده یک سعادت است، سعادتی که در انتظار آن بودم، خدایا کی می شود صورت پر نور حسین(ع) را ببینم و او را در آغوش بگیرم.

با این عشق الهی بود که حاضر شدم تا این بدن و جان ناقابل را هدیه کنم تا بتوانم، پیامبران، امامان و مخلصان در راه خداوند را ملاقات کنم، همیشه دعای بنده این بود.

خدایا! امروز بنده در راه تو حرکت می کنم اگر فردا در این راه حرکت نکنم و در این عمری که به من دادی گناه کنم، این جان را از بنده بگیر.

مردم عزیز امیدوارم که وقتی کنار قبر من می آیید برای بنده گریه نکنید، برای چه گریه می کنید؟ برای این که من در کنار شما نیستم؟ اگر گریه شما برای این است، شما هم یک روز به من ملحق می شوید. ولی برای یک چیز اجازه می دهم گریه کنید، برای خودتان گریه کنید؛ گریه ای برای آخرت، برای مکان خود؛ آیا مکان شما در آتش است یا در بهشت؟ ولی من مطمئنم، اگر شهید بشوم در راه خدا، یقینا مکانم در بهشت است.»