بزرگترین پایگاه مرجع و نمایشگاه همیشگی نشریات کشور

درباره مگیران

«بانک اطلاعات نشریات کشور» مگیران، در سال ۱۳۸۰ توسط بخش خصوصی راه‌اندازی شد تا در صنعت نوپای اطلاع‌رسانی آن روزها پایگاهی برای معرفی و عرضه مطبوعات علمی و تخصصی کشور و ابزاری راهگشا برای پژوهشگران این مرز و بوم باشد.

طی سال‌ها تلاش کردیم که این پایگاه به عنوان مرجعی معتبر، فراگیر و روزآمد از اطلاعات و مندرجات نشریات علمی و تخصصی کشور، ابزاری مفید و راهگشا برای پژوهشگران و علاقمندان باشد تا به راحتی مجلات و منابع مورد نیاز خود را بیابند و در مطالعات خود به کار گیرند.
یکی از اهداف مگیران پوشش همه نشریات کشور است. اما با توجه به محدودیت امکانات و گرایش اصلی سایت به عنوان یک سایت مرجع در حال حاضر خدمات کامل ما به نشریات علمی و تخصصی ارایه می‌شود و در مورد مجلات عمومی و نشریات خبری تنها به درج شناسنامه آنها بسنده می‌کنیم.
هم اکنون نیز با همراهی مدیران نشریات، بیش از ۳۰۰۰ عنوان مجله علمی و تخصصی در موضوعات مختلف در این پایگاه گردآوری ‌شده‌اند که اطلاعات، فهرست مندرجات و متن بسیاری از مقالات آنها با خدمات متعدد و متنوع در دسترس کاربران مگیران است.
بسیاری از خدمات مگیران به صورت رایگان است اما دسترسی به متن مقالات و برخی خدمات تکمیلی با پرداخت حق اشتراک سالانه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
ما از همراهی همه مجلات علمی و تخصصی کشور که به صورت ادواری و با کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می‌شوند استقبال می‌کنیم. امیدواریم خدمات مختلف مگیران به نشریات موجب آشنایی بیشتر علاقمندان با نشریه و سهولت یافتن مطالب و مطالعه آن برای خوانندگان و پژوهشگران شود. درتلاشیم با ارایه اطلاعات دقیق، صحیح و روزآمد، مخاطبین مجلات مختلف را افزایش دهیم و سهمی در ارتقای فرهنگی و تعامل دوسویه نشریه و مخاطبین آن ایفا نماییم.

شایان ذکر است مگیران کاملا مستقل و خصوصی است و به هیچ سازمان یا نهاد دولتی و عمومی وابسته نیست و هیچ‌گاه از بودجه و امکانات دولتی و عمومی استفاده نکرد‌ه‌ایم.
هزینه‌های نگهداری و توسعه آن از حق اشتراک اعضای حقیقی و حقوقی تامین می‌شود و بخشی از حق اشتراک دریافتی نیز به نشریات عضو پرداخت می گردد.

مراکز آموزش عالی، کتابخانه‌ها، ادارات و سازمان‌ها می توانند با پرداخت حق اشتراک سالانه امکان دسترسی آسان همه کاربران شبکه داخلی خود به منابع این پایگاه را فراهم نمایند تا ایشان بدون نیاز به ثبت نام و پرداخت حق اشتراک از منابع این سایت مرجع استفاده کنند.

همواره قدردان راهنمايي‌ها و پيشنهادات شما جهت تكميل و توسعه مگیران هستيم.

خط مشی

  • مگیران پایگاهی مرجع است که با هدف اطلاع‌رسانی و تسهیل دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می‌شود.
  • مگیران از حضور همه نشریات علمی و تخصصی کشور که دارای مجوز انتشاراز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند استقبال می کند.
  • درج نمایه و متن مطالب نشریات تنها در صورت اعلام موافقت و همراهی مدیران نشریات و همکاری ایشان در ارسال اطلاعات روزآمد شماره‌های منتشر شده‌است.
  • همکاری نشریات عضو تنها مشارکت در تکمیل و توسعه سایت است و مسئولیت چگونگی ارایه خدمات سایت بر عهده ایشان نیست.
  • مگیران مندرجات روزنامه‌ها و نشریات تحت پوشش خود را مستقیم از سایت اختصاصی یا دفاتر آنها دریافت می‌کند و بدون هیچ تغییری در محتوا آنها را بارگذاری می کند. مسئولیت محتوای منتشر شده بر عهده نشریات عضو است. بدیهی است رعایت قوانین مربوط به مالکیت معنوی بر عهده ناشرین است و مگیران صلاحیتی در خصوص بررسی و تایید هرگونه ادعا در مورد انتشار غیرمجاز مطالب درنشریات نخواهد داشت.
  • ماهیت این سایت مرجع ایجاب می‌کند که مطالب درج شده بدون اصلاح و حذف برای استفاده علاقمندان و پژوهشگران حفظ شود. مگیران مسئولیتی در قبال منافع یا خسارات افراد حقیقی یا حقوقی ناشی از انتشار مطلب در روزنامه‌ها و مجلات عضو و بازنشر آن در سایت مگیران ندارد.
    حذف مطالب ثبت شده در سایت تنها به درخواست ناشر یا مرجع قضایی انجام می‌شود.
  • اشکالات تایپی و نواقص اطلاعات با گزارش کاربران طبق متن منتشر شده نشریات انجام خواهد شد. یاریگر ما باشید!

مجوزها

مگیران «نشان ملی ثبت رسانه‌های دیجیتال» وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و «نماد اعتماد» وزارت صنعت، معدن و تجارت را اخذ نموده‌است.
این سایت در دو دوره جشنواره رسانه‌های دیجیتال حائز رتبه برتر پایگاه‌های پژوهشی شده‌است.