پایگاه جامع نشریات ایران

این پایگاه بدون محدودیت موضوعی دربردارنده اطلاعات و مطالب بیش از ۳۵۰۰ مجله علمی، تخصصی و عمومی ایرانی است.

گستره مجلات عضو

مگیران تنها نشریات ایرانی دارای مجوز انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نمایه می‌کند. طی بیش از 20 سال فعالیت مستمر - تا ابتدای سال 1400- بیش از 3800 عنوان نشریه در سایت نمایه شده‌ و در صورت تداوم انتشار اطلاعات آن‌ها به روز شده‌است.
تلاش می کنیم تا اطلاعات و مطالب همه مجلات علمی و تخصصی کشور را در مگیران گردآوری و به صورت متمرکز در اختیار پژوهشگران و علاقمندان قرار دهیم.
با توجه به کارکرد پژوهشی و مطالعاتی این پایگاه و محدودیت امکانات ما، مطالب نشریات خبری، محلی و دانشجویی در سایت نمایه نمی‌شود.

به منظور ارایه خدمات مطلوب به پژوهشگران و علاقمندان و دسترسی آسان‌تر کاربران به مجلات مورد نیازشان، نشریات عضو در سه گروه مجلات علمی، تخصصی و عمومی طبقه‌بندی ‌شده‌اند.

مجلات علمی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نشریه علمی را این گونه توصیف کرده‌است:
«نشریه‌ای است که با هدف گسترش ارتباطات علمی، هدفمندسازی پژوهش و فنارری، پیشرفت و ترویج علم، یافته‌های تازه و دستاورد پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای را در قالب مقاله‌های علمی در دوره و شمارگان منظم منتشر می‌نماید و دارای شماره شاپا(ISSN) می‌باشد.» مجلات علمی معمولا توسط دانشگاه‌ها، انجمن‌های علمی و اساتید رشته‌های مختلف منتشر می‌شوند. بسیاری از این مجلات به دلیل شرایط اقتصادی و یا تسهیل دسترسی پژوهشگران، به صورت الکترونیکی منتشر می‌شوند و سایرین نیز نسخه چاپی مجله را در شمارگان محدود منتشر می‌کنند. این گونه مجلات دارای شرایط علمی خاص برای پذیرش مقاله هستند و مقالات خود را در فرمت‌های مشخص به چاپ می رسانند. هر مقاله معمولا شامل عنوان، چکیده، کلیدواژگان، اسامی و اطلاعات یک یا چند نویسنده و بخش ارجاعات مقاله است. مجلات علمی صفحات عمومی همچون خبر، گزارش و آگهی ندارند.

مجلات علمی می‌توانند طبق ضوابطی توسط کمیسیون نشریات علمی وزارت‌خانه‌های «علوم، تحقیقات و فناوری» یا «بهداشت درمان و آموزش پزشکی» تایید شده و حائز اعتبار علمی گردند.
این گونه مجلات در سایت با عنوان «مجلات علمی معتبر» مشخص شده‌اند.
مگیران همه مجلات علمی کشور را نمایه می‌کند و مجلاتی علمی معتبر را با علامت مشخص کرده‌است.

فهرست همه مجلات علمی

فهرست مجلات علمی معتبر

مجلات تخصصی

مجلات تخصصی دربردارنده مقالات و مطالب متنوعی در یک یا چندرشته تخصصی هستند که برای اطلاع‌رسانی و ارتقای دانش دست‌اندرکاران و علاقمندان موضوعات مختلف منتشر می‌شوند. این گونه نشریات بیشتر در قطع مجله‌ای(تقریبا A4) و همراه با شرح رویدادها، گزارش، گفتگو و صفحات آگهی به انتشار مطالب روزآمد کاربردی، مقالات و دیدگاه‌های مرتبط با رشته‌ها و تخصص‌های گوناگون می‌پردازند.
مگیران تنها پایگاهی است که در تمامی رشته‌ها به معرفی و ارایه محتوای مجلات تخصصی پرداخته و آرشیو ارزنده‌ای از سال‌ها تلاش دست‌اندرکاران مطبوعات کشور فراهم کرده‌است.
برای آشنایی بیشتر شما با مجلات مورد نیازتان آن‌ها بر اساس موضوع دسته‌بندی شده‌اند.

فهرست مجلات تخصصی

مجلات عمومی

مجلاتی که به انتشار مطالب متنوع در موضوعات مختلف با نگاه کلی و یا برای گروه مشخصی از مخاطبین از نظرجنسیت یا سن می‌پردازند در این گروه طبقه‌بندی شده‌اند. سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی، کودک و نوجوان، زنان و ...، موضوعاتی است که بر جلد اینگونه نشریات به چشم می خورند. معیار ما برای انتخاب، معرفی و نمایه‌سازی این مجلات، تعداد مطالب تحلیلی و آموزشی و میزان استفاده و کاربرد این گونه مجلات برای کاربران مگیران است. با لحاظ این معیار، در حال حاضر نشریات خبری، محلی، خانوادگی و عامه پسند در سایت نمایه نمی‌شوند.

فهرست مجلات عمومی

فهرست مجلات

در منوی اصلی سایت روی مجلات علمی، مجلات تخصصی، مجلات عمومی کلیک کنید. فهرست نشریات در دو شکل جدول و فهرست تفصیلی نمایش داده می‌شود.
می‌توانید با گزینه‌های بالای جدول، فهرست را فیلتر کنید. در ستون سمت راست حروف الفبای فارسی و انگلیسی برای مشاهده فهرست الفبایی و فهرست موضوعی سایت تعبیه شده است. می‌توانید بعد از انتخاب فهرست‌های سمت راست همچنان از فیلترهای بالای صفحه برای محدودتر کردن نتایج استفاده کنید. با انتخاب هر گزینه فهرست به سرعت تغییر می‌یابد.

علایم:
انتشار این نشریه متوقف شده است. در صورتی که نمی‌خواهید مجلاتی که منتشر نمی شوند در نتایج جستجو نمایش داده شوند از بالای صفحه گزینه «درحال انتشار» را انتخاب کنید.
نشریات علمی با این علامت و در رنگهای مختلف نمایش داده می شوند. رنگ سبز رتبه علمی مصوب(وزارت علوم) و رتبه علمی-پژوهشی(وزارت بهداشت)، نارنجی رتبه علمی-ترویجی و خاکستری نشان دهنده مجلات علمی فاقد رتبه معتبر از وزارتخانه‌های علوم یا بهداشت هستند.
فهرست بهای اشتراک نسخه چاپی این مجلات در سایت ثبت شده و شما می‌توانید سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.

مجلات مورد علاقه

مجلاتی که همواره به آنها مراجعه می کنید یا مایلید که از انتشار شماره‌های جدید آنها مطلع شوید را در علاقمندی‌های خود ثبت کنید.
در فهرست نشریات و یا در کادر بالای نام نشریه روی کلیک کنید. البته لازم است ابتدا در سایت ثبت‌نام کنید.

پذیرش مقاله

مگیران خود مقاله نمی پذیرد!
ما فقط مقالات منتشر شده توسط نشریات ایرانی را برای دسترسی پژوهشگران نمایه می‌کنیم. اما شما می‌توانید در این سایت مجلات مرتبط با موضوع مقاله خود را بیابید و برای چاپ مقاله خود با آنها تماس بگیرید. با مراجعه به هرمجله در کادر بالای اطلاعات مجلات علمی کلید شما را به سامانه پذیرش مقاله آن مجله (Online Submission) ارجاع خواهد داد. همچنین فشردن کلید فایل راهنمای نگارش مقاله برای نویسندگان را در اختیار شما قرار خواهد داد.
برای انتشار مطلب در مجلات تخصصی و عمومی تنها راه تماس با مجله و ارسال مطلب برای ایشان است.

نکته: مگیران هیچ اطلاعی از گردش کار مجلات در مورد پذیرش مقاله و زمان انتظار برای تایید یا چاپ مقاله ندارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر حتما با دفتر مجله تماس بگیرید.

راهکار

توجه به نکات زیر می تواند شما را در یافتن مجله مناسب برای چاپ مقاله یاری دهد:

  • با مراجعه به بخش مجلات علمی و از طریق راهنمای موضوعی گروه مجلات مرتبط با موضوع مقاله خود را پیدا کنید. مجلات علمی به ویژه مجلاتی که دارای رتبه معتبر هستند عموما به صورت تخصصی و در یک رشته مشخص منتشر می‌شوند. نام نشریه گویای موضوع یا رشته مورد توجه آنهاست. در گام بعد مراجعه به عناوین مقالات شماره‌های نمایه شده هر مجله در مگیران، اطلاعات بیشتری از موضوعات و زمینه‌های مورد توجه مجله کسب خواهید کرد.
  • با کلمات مرتبط با موضوع مقاله خود، به جستجو در مطالب نشریات بپردازید. مجلاتی که پیش از این مقالاتی از این دست را چاپ کرده‌اند احتمالا علاقمندی بیشتری به موضوع مقاله شما نشان خواهند داد.
  • اگر مایل به انتشار مقاله در مجلات علمی معتبر هستید حتما به علائم معرف این مجلات توجه کنید.
  • مجلات با سابقه انتشار طولانی گرچه اعتبار بیشتری در جامعه علمی دارند اما به همین دلیل مقالات بیشتری برای بررسی و داوری دریافت می‌کنند. بدیهی است انتشار مقاله در این مجلات نیاز به انتظار بیشتری دارد. شاید مجلاتی که مدت زیادی از انتشار آنها نمی‌گذرد سریعتر به شما پاسخ دهند. آرشیو شماره‌های گذشته هر مجله را در سایت بررسی کنید.