مقالات من

در این بخش شما می‌توانید مقالات خود را از مقالات نمایه شده در مگیران گردآوری کرده و با تایید اطلاعات، صفحه رزومه خود را تکمیل کنید.

صفحه مقالات من شامل سه بخش اصلی است:
 • مقالات تایید شده
 • جستجوی مقالات
 • مطالب روزنامه‌ها

مقالات تایید شده

در زمان تایید هریک از ایمیل‌های، شما همه مقالاتی که پیش از این همراه آن ایمیل در سایت ثبت شده‌‌اند به صورت خودکار به فهرست مقالات رزومه شما افزوده شده و در جدول مقالات تایید شده نمایش داده می‌شوند.
در این جدول عنوان و محل انتشار مقاله، سمت شما به عنوان تنها نویسنده یا یکی از نویسندگان و تعداد مشاهده و دانلود مقاله در سایت نمایش داده می‌شود.
مهمترین بخش این جدول، ستون وضعیت است. در این ستون وضعیت داده‌های مختلف مقاله با علائمی مشخص شده و کلیک روی برخی از علائم، تکمیل اطلاعات مقاله را برای شما امکان‌پذیر کرده‌است.

خواهشمندیم به این علایم و توضیحات آن دقت کنید:
اگر شما نویسنده مسئول مقاله هستید با کلیک روی این علامت جدولی از نویسندگان همکار شما در این مقاله نمایان می‌شود. اطلاعات این جدول از این پس همراه با اطلاعات و عکس نویسنده در صفحه مقاله نمایش داده می‌شود. ما علاقمندیم که از همه نویسندگان دعوت کنیم که در این سامانه ثبت نام کنند تا اطلاعات کاملی به کاربران مگیران ارایه شود. شما می‌توانید با ویرایش اطلاعات این جدول و ثبت ایمیل نویسندگان همکار ما را برای ارتباط با ایشان یاری دهید. طبعا نویسندگان همکار نیز با این اقدام شما را برای تایید مقالات خود یاری خواهند داد. Filling Co-Authors Data
این علامت نشان دهنده آن است که وابستگی شما در زمان نگارش این مقاله هنوز تعیین نشده‌است. برای ثبت این اطلاعات ابتدا باید جدول وابستگی‌های خود را در صفحه «ویرایش رزومه» کامل کنید.
در این جدول مقالاتی که وابستگی مشابهی دارند را علامت بزنید و از منوی بالای صفحه، وابستگی مورد نظر را انتخاب کنید و کلید انتساب را بزنید. Link Affiliation
این کلید را بزنید و به صفحه مقاله مراجعه کنید. اطلاعات مقاله را بررسی کنید. بالای صفحه پرسشی در مورد درستی اطلاعات نمایش داده می‌شود. در صورت درستی اطلاعات کلید «بله» و در غیر این صورت کلید «خیر» را بزنید. با زدن کلید «خیر» فرمی برای ثبت اشکال به شما نمایش داده خواهد شد تا همکاران ما بتوانند آن را بر اساس توضیحات شما ویرایش کنند.
مقالات شما از سایت قابل حذف نیستند اما ممکن است نخواهید مقاله‌ای در رزومه شما دیده شود. با زدن این کلید مقاله در صفحه رزومه شما نمایش داده نمی‌شود. به صورت پیش فرض همه مقالات تایید شده شما در صفحه رزومه‌تان دیده می‌شود.
اشکالات احتمالی اطلاعات درج شده را با ما در میان بگذارید.
در حالت خاکستری متن مقاله در مگیران در دسترس نیست! از مجله بخواهید آن را برای ما ارسال کند.
بالای برگه مقالات تایید شده کلیدهایی برای فیلترکردن فهرست مقالات شما بر اساس وضعیت آنها قرار دارد. روی آنها کلیک کنید تا مقالات آن وضعیت به شما نمایش داده شود. نشانگر ماوس را روی هر کلید حرکت دهید تا عملکرد آن به شما نمایش داده شود.
برای مشاهده مقالات خود با یک وابستگی خاص، آن وابستگی را انتخاب کنید و کلید را بزنید.

جستجوی مقالات

از آنجا که اغلب فقط ایمیل نویسنده مسئول مقاله در نشریه منتشر می‌شود، بسیاری از مقالات شما بر اساس ایمیل قابل شناسایی نیست. در این صفحه مقالاتی که نام شما در نویسندگان آنها ذکر شده جستجو و به همراه خلاصه اطلاعات مقاله نمایش داده می‌شود.
ممکن است که علاوه بر مقالات شما، مقالات نویسندگان همنام در رشته‌های دیگر و حتی رشته تخصصی شما نیز در این فهرست دیده شود. لذا لازم است شما فهرست مقالات را به دقت بررسی و مطالب خود را علامت بزنید. سپس کلید را بزنید.
برای این که این فهرست خالی شود و مقالات دیگران در مراجعات بعدی دیده نشود آن‌‌ها را نیز انتخاب و کلید را بزنید تا این مقالات از فهرست شما حذف شود. توصیه می‌کنیم انتخاب مقاله را با دقت و با بررسی تک تک عناوین انجام دهید. بهتر است تا حد امکان از انتخاب همه عناوین بدون بررسی و اطمینان کامل خودداری کنید.

روند تایید مقالات

مقالاتی که شما درخواست الحاق آن‌ها به رزومه خود را ثبت می‌کنید به برگه «در انتظار تایید» منتقل شده و در روند تایید درخواست قرار می‌گیرند:

 • در صورتی که ایمیل نویسنده مسئول مقاله ثبت شده باشد، درخواست شما از طریق ایمیل به ایشان ارجاع خواهد شد.
  در این ایمیل لینکی وجود دارد که نویسنده مسئول می‌تواند با کلیک بر روی آن اطلاعات مقاله و اطلاعات شما را مشاهده کند. با تایید وی مقاله به فهرست مقالات تایید شده شما اضافه می‌شود.
 • در صورتی که ایمیل نویسنده مسئول ثبت نشده یا وی در مدت یک هفته مقاله را تایید نکند ایمیل مشابهی برای دیگر نویسندگان همکار شما ارسال می‌شود تا همان مراحل انجام شود.
 • در مرحله پایانی اگر هیچ ایمیلی از نویسندگان همکار در اختیار نباشد و یا هیچ‌یک به ایمیل درخواست شما پاسخ ندهند کارشناسان مگیران مقاله را بررسی خواهند کرد. مشابهت موضوعی با سایر مقالات تایید شده یا تطبیق با اطلاعات شخصی و وابستگی‌های شما ما را در تایید مقاله یاری خواهد داد.
مراحل فوق با هدف به حداقل رساندن تداخل مقالات در اسامی مشابه و بهره گیری از مشارکت و همراهی نویسندگان برای ثبت اطلاعات دقیق طراحی شده‌است. گرچه ممکن است این روند در مواردی دو تا سه هفته به طول بیانجامد، اما مطمئنیم که این شکیبایی نتایج بهتری به همراه خواهد داشت. از همراهی شما سپاسگزاریم.

اشکالات احتمالی

ممکن است برخی از مقالات شما در هیچ یک از دو فهرست تایید شده یا جستجوی مقالات دیده نشود. موارد زیر ممکن است باعث این مشکل شود:

 • مقاله شما با ایمیل دیگری جز دو ایمیل تایید شده در سایت نمایه شده است.
 • نام شما در برخی مقالات با اشکال تایپی درج شده است.
 • برخی از مقالات خود را با نام دیگری منتشر کرده‌اید. مثلا با پسوند نام خانوادگی یا بدون آن و یا با تایپ نام به شکلی دیگر (مثلا داوود و داود).
 • اولویت جستجو بر اساس نام فارسی است اما در برخی از مقالات انگلیسی فقط اسامی انگلیسی درج شده و گاه به صورت مخفف است.
 • نشریه یا شماره‌هایی از آن در مگیران ثبت نشده و یا مقاله شما جا افتاده است.
برای رفع همه اشکالات ذکر شده لازم است مقاله را با استفاده از جستجوی مطالب یا مراجعه به فهرست مطالب نشریه بیابید و سپس با زدن کلید پشتیبانی مورد را با تغییر مورد نیاز به ما اطلاع دهید.
ما اشکالاتی تایپی را رفع خواهیم کرد و اشکال دیگر نام شما را در بانک ثبت می کنیم تا آن مقالات نیز در صفحه «جستجوی مقالات» رزومه شما دیده شود و بتوانید درخواست الحاق آن را ثبت کنید.
قبل از ثبت پشتیبانی حتما با ایمیل و رمز خود به سایت وارد شوید تا اطلاعات مورد نیاز ما در درخواست پشتیبانی شما درج شود.

درج نشریات و مقالات آن‌ها در مگیران تنها در صورت موافقت و همراهی ناشر انجام می‌شود. مگیران از حضور همه نشریات علمی و تخصصی که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می‌شوند استقبال می‌کند و بابت خدمات خود نیز از نشریات هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.
همچنین مگیران مقاله یا فایل متن آن را از نویسندگان دریافت نمی‌کند لذا در صورتی که برخی از مقالات شما اصلا در سایت وجود ندارد بهتر است در خصوص ثبت مجله در سایت مگیران و تکمیل مقالات با دفتر نشریه رایزنی کنید.

مطالب روزنامه ها

تعدادی از روزنامه های پرشمار کشور از سال ۱۳۸۵ در مگیران نمایه می‌شود. ممکن است شما مطالبی در این روزنامه ها به چاپ رسانده باشید یا ما به اشتباه و به دلیل مشابهت اسمی برخی از مطالب را به شما نسبت داده باشیم.
در این بخش آمار مطالب منتسب به شما در هر روزنامه به صورت مجزا نمایش داده می‌شود. با کلیک روی هر کادر می توانید فهرست عناوین را مشاهده کنید.
در صورتی که به هر دلیل همه یا بخشی از این مطالب متعلق به شما نیست از طریق فرم پشتیبانی به ما اطلاع دهید تا از فهرست مطالب شما حذف شود.
لینک مشاهده این عناوین در صفحه رزومه شما نمایش داده خواهد شد.