صدها هزار مقاله درهمه موضوعات

طی سالها تلاش کرد‌ه‌ایم با همراهی مجلات عضو عناوین مطالب شماره‌های مختلف نشریات علمی، تخصصی و عمومی کشور را از طریق این سایت در اختیار پژوهشگران و علاقمندان قرار دهیم. متن بسیاری از مطالب نیز در سایت درج شده که با لینک «مشاهده متن» مشخص شده‌است.

گردش کار

همه مجلات علمی و تخصصی کشور که بامجوز وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی منتشر می‌شوند دراین سایت ثبت و معرفی می‌گردند.
نشریات عضو در زمان انتشار نسخه‌ای از مجله را به صورت چاپی یا الکترونیک برای ما ارسال می‌کنند تااطلاعات نشریه روزآمد شده و فهرست مندرجات آن به طور کامل در سایت ثبت شود. با اعلام تمایل و موافقت مدیران مجله برای درج فایل متن مقالات، نسخه PDFمجله برای ما ارسال می‌شود و به تفکیک مطالب در سایت درج می گردد.
مطالبی که متن آنها درسایت ارایه شده‌است با لینک مشاهده متن مشخص ‌شده‌اند.
اکثر مجلات همزمان با انتشار و برخی با گذشت یک یا چندشماره از انتشار متن خود را دراختیار ما قرار می‌دهند.
دانلود و مطالعه متن مطالب موجود با پرداخت حق اشتراک سالانه توسط اعضا امکان‌پذیر است.

جستجوی پیشرفته مطالب

جستجوی پیشرفته به شما کمک می‌کند همزمان کلمات و عبارات بیشتری را در اطلاعات مختلف مطلب جستجو کنید، از کلمات مترادف یا حتی ترجمه واژگان تخصصی استفاده کنید و با شروط متنوع نتایج جستجو را بهینه کنید. در این صفحه همچنین فیلترهایی برای محدودکردن بازه زمانی انتشار مطالب یا نوع نشریات و زبان مطلب وجود دارد.

مبنای جستجو در پایگاه‌های اطلاعاتی کلمه است و کلمات با فاصله از هم جدا می‌شوند. پس موتور جستجو ابتدا عبارت را بر اساس فاصله به کلمات مجزا تفکیک می کند و بعد به جستجوی آنها می پردازد.
در فرم جستجوی پیشرفته از تایپ علائم خودداری کنید و برای تفکیک کلمات بین آن‌ها فاصله بزنید. تنها برای مشخص کردن کلمات مرکب یا کلمات متوالی از خط فاصله «-» استفاده کنید تا موتور جستجو آن‌ها را از هم جدا نکند.
منظور از کلمات مرکب کلماتی است که ترکیبی از کلمات و نیم‌کلمه‌ها هستند و باهم معنی مشخصی دارند مانند: صرفه-جویی، مهمان-سرا، تخم-مرغ، رئیس-جمهور و ...
همچنین اگر می خواهید دو یا چند کلمه باهم جستجو شوند بین آنها «-» بزنید. مانند فرسایش-خاک، محیط-زیست، حقوق-بین-الملل و ...
اگر در چنین جستجوهایی خط فاصله نزنید تک تک کلمات جستجو میشوند مثلا نتایج زیادی خواهید یافت که فقط کلمه «صرفه» در آن‌ها دیده می‌شود یا «دل جویی» یا مثلا مطالب زیادی با کلمه «خاک» خواهید یافت که احتمالا در مورد «فرسایش خاک» نیستند.

در مگیران دو فرم جستجوی پیشرفته وجود دارد و پژوهشگران می‌توانند با هریک از آن‌ها به جستجو بپردازند.
در فرم جستجوی پیشرفته اول، 4 کادر برای درج کلمات و عبارات وجود دارد:

شامل همه این واژه‌ها باشد
موتور جستجو واژه‌ها و عبارات وارد شده در این کادر را بر اساس فاصله تفکیک کرده و سپس به جستجو می پردازد. نتیجه جستجو شامل مطالبی است که همه این واژه‌ها در آنها وجود دارد. البته ممکن است واژه‌ها به همان ترتیبی که شما وارد کرد‌ه‌اید در مطلب نباشند.
برای نمونه اگر در این بخش کلمات «مدیریت منابع انسانی شرکت کوچک متوسط» را وارد کنید مطالبی نمایش داده می‌شود که همه این کلمات حتما در آن باشد و البته محل قرارگیری کلمات در داده‌های مطلب همچون عنوان یا چکیده اهمیتی ندارد.
می‌توانید «منابع-انسانی» درج کنید تا به عنوان یک واژه جستجو شود و نتایج بهتر شود.
(شرط منطقی: شرط وجود واژگان با هم AND می‌شود )

شامل عین این عبارت باشد
هرچه در این کادر وارد کنید دقیقا جستجو شده و مطالبی دیده می‌شود که عین این عبارت در آنها به کار رفته باشد. مثلا اگر "توسعه پایدار گردشگری ایران" را جستجو کنید باید در اطلاعات مطالب عین این عبارت و با همین ترتیب وجود داشته باشد.
در این کادر نیازی نیست که بین کلمات از خط فاصله استفاده کنید!

شامل حداقل یکی از این واژه‌ها باشد
موتور جستجو واژه‌ها و عبارات وارد شده در این کادر را بر اساس فاصله تفکیک کرده و سپس به جستجو می پردازد. کافی است یکی از واژه‌ها در مطلبی وجود داشته باشد تا در نتایج جستجو دیده شود.
این کادر برای مواقعی که مشغول جستجوی موضوعات مختلف هستید یا می‌خواهید مترادف کلمات را نیز همزمان جستجو کنید و یا ترتیب کلمات برای تان اهمیتی ندارد مفید است. مثلا اگر مایلید مطالبی در مورد بیماری دیابت بیابید: «دیابت مرض-قند« در این نمونه واژه دیابت به تنهایی و عبارت «مرض قند» نیز به صورت مجزا مورد جستجو قرار می‌گیرد. یا: بهره-وری توسعه-منابع-انسانی کارآیی-نیروی-کار کلمه "بهره وری" و عبارات "توسعه منابع انسانی" و "کارآیی نیروی کار" هر یک مجزا جستجو شده و نتایج دیده می‌شود. تاکید می‌کنیم که در این حالت ضرورتی ندارد که همه کلمات در مطالب یافته شده همزمان وجود داشته باشند.
(شرط منطقی: شرط وجود واژگان با هم OR می‌شود )

شامل هیچ یک از این واژه‌ها نباشد
این کادر همراه با کادرهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. مثلا می‌خواهید در مورد فرش و دستبافته‌ها مطالبی را ببینید پس تایپ می‌کنیم:
شامل حداقل یکی از این واژه‌ها باشد: «فرش گلیم جاجیم دستبافته»
در نتایج جستجو ممکن است مطالب زیادی در مورد رویدادهای فرش قرمز مشاهده کنید. برای حذف آنها:
شامل هیچ یک از این واژه‌ها نباشد: «فرش-قرمز»

در فرم جستجوی پیشرفته دوم، در هر ردیف فیلد داده موردنظر و شرط مورد نظر را تعیین کنید و کلمات یا عبارات را درج کنید. به همین سادگی!

در بخش پایینی هر دو فرم، گستره جستجو، دوره زمانی و زبان موردنظرتان نیز قابل تعیین است. همچنین می‌توانید نتایج جستجو را به مقالات دارای متن و مقالات منتشر شده در نشریات علمی معتبر محدود کنید.

به چه مجلاتی علمی، تخصصی یا عمومی گفته‌ایم؟

راهکار

استفاده ترکیبی از کادرهای موجود در جستجوی پیشرفته می تواند شما را در پالایش و بهبود نتایج یاری دهد.

شامل همه‌این واژه‌ها باشد: اصولگرا اصلاح-طلب
شامل حداقل یکی از این واژه‌ها باشد: نامزد کاندید
شامل عین این عبارت باشد: انتخابات ریاست جمهوری
شامل هیچ یک از این واژه‌ها نباشد: آمریکا ایالات-متحده

درج واژه‌ها در همه کادرها الزاما نتایج جستجو را بهتر نمی کند. خوب است با تغییر شرایط جستجو نتایج مختلف را بررسی کنید.دریافت فایل متن

یکی از گام‌های آغازین فعالیت‌های پژوهشی، اطلاع از دستاوردهای علمی و یافته‌های سایر پژوهشگران است که معمولا در مجلات ادواری منتشر می‌شوند.
از آنجا که بازنشر الکترونیکی متن مطالب نشریات نیاز به کسب موافقت مدیران آنها به منظور رعایت حقوق مولفین دارد، مگیران در گام اول فهرست مطالب همه نشریات عضو را در سایت ثبت می کند. بدین ترتیب شما با جستجو در سایت همواره می‌توانید از انتشار مقالات مرتبط با حوزه مطالعات خود آگاهی یابید. درفهرست هر شماره مجله و همچنین در نتایج جستجو اطلاعات کامل مطلب همچون عنوان، نام نویسندگان، نوع مقاله، زبان و کلیدواژگان آن در صورت درج در نشریه نمایش داده می‌شود. نام نشریه، شماره و تاریخ انتشار نیز از جمله اطلاعات در دسترس شماست.
درگام بعدی پس از کسب موافقت مدیران نشریه، ایشان فایل متن مقالات هر شماره را نیز در اختیار مگیران قرار می دهند. ما صفحات هر مقاله را به دقت تفکیک و بازبینی کرده و فایلی با کیفیت و حجم مناسب برای مطالعه و چاپ در سایت بارگذاری می‌کنیم. این مطالب همواره با لینک «مشاهده متن» درسایت نمایش داده می‌شوند و اعضای سایت می‌توانند با پرداخت حق اشتراک سالانه آن‌ها را دانلود و مطالعه نمایند.
امیدواریم با همراهی مدیران مسئول نشریات، متن تعداد بیشتری از مقالات در اختیار اعضای سایت مگیران قرار گیرد.

فهرست علاقمندی

هنگام مشاهده فهرست مطالب یا جستجو در سایت، مطالب مفید و کاربردی را در فهرست علاقمندی‌های خود جای دهید تا دسترسی دوباره به آنها برای‌تان ساده شود. کافی است مقاله را انتخاب کنید و کلید را بزنید.
برای ایجاد این فهرست شخصی لازم است در سایت ثبت‌نام کنید.
دسترسی به این فهرست از طریق منوی اصلی عضویت شما و با کلیک روی نام‌تان و همچنین در صفحه داشبورد به سادگی امکان پذیر است.
می‌توانید لیست مقالات موردعلاقه خود را چاپ کنید یا از آنها فهرست ارجاع برای نرم‌افزارهای مورد استفاده خود تهیه کنید.

تهیه ارجاع

مقالات مورد نظر خود را انتخاب کنید و کلید بزنید.
در صفحه ارجاع مقاله، متن ارجاع به شیوه‌های استاندارد مختلف مانند Chicago، Vancouver، MLA، APA و Harvard نمایش داده می‌شود. با کلیک روی متن ارجاع فارسی یا انگلیسی به انتخاب شما در حافظه ذخیره می‌شود.

برای تهیه فایل خروجی برای نرم‌افزارها یا سایت‌های مدیریت ارجاع، نرم‌افزار مورد نظرخود را انتخاب کنید و کلید خروجی فارسی یا انگلیسی را بزنید.
در خروجی فارسی ارجاعات مقالات به زبان اصلی مقاله خواهد بود.

تماس با نویسنده

اگر نشانی پست الکترونیکی نویسنده مقاله در سایت ثبت شده باشد زدن کلید فرم تماس با نویسنده را به شما نمایش خواهد داد. عدم درج ایمیل نویسندگان در سایت به منظور جلوگیری از ارسال اسپم به آنهاست. بدیهی است درصورت دریافت پاسخ نویسنده مکاتبات شما به شکل مستقیم ادامه پیدا خواهد کرد.
نکته: متن ایمیل ارسالی شما در مگیران ذخیره نخواهد شد.