ویرایش رزومه

نویسندگان عضو می‌توانند عکس، مشخصات فردی، اطلاعات تماس، سوابق علمی، مشاغل و... را برای معرفی خود در این صفحه ثبت کنند.
این اطلاعات می‌تواند برای آشنایی مخاطبان و خوانندگان مقالات با شما مفید باشد و ما را نیز در توسعه و تکمیل این بخش و گردآوری دقیق مقالات شما یاری دهد.
از این‌رو خواهشمندیم اطلاعات درخواست شده در همه بخش‌ها را به طور کامل و دقیق و بر اساس الگوهای تعریف شده ثبت نمایید.
شما با ثبت اطلاعات در این بخش، مسئولیت درستی آن را برعهده خواهد گرفت. بدیهی است در صورت ادعای اشخاص حقیقی یا حقوقی در مورد درستی این اطلاعات پاسخگو خواهید بود.

به منظور سهولت بیشتر، اطلاعات این صفحه در چند بخش جدا شده و برای هر بخش کلید ویرایش در بالای هر کادر در نظر گرفته شده‌است. بخش‌هایی همچون مدارک تحصیلی و وابستگی‌ها که می‌توانند ردیف‌های متعددی داشته باشند به صورت جدول طراحی شده و با زدن کلید در بالای هر جدول می‌توانید یک ردیف جدید به آن اضافه کنید.

اطلاعات شخصی


نام شما

زمانی که بعد از ثبت نام در سایت برای اولین بار لینک «ویرایش رزومه» را بزنید صفحه‌ای برای ثبت نام و نام خانوادگی شما به فارسی و انگلیسی نمایش داده می‌شود.

از آنجا که همکاران ما نام شما را برای یافتن مشابهت‌های اسمی بررسی می‌کنند بعد از این مرحله امکان ویرایش نام خود را نخواهید داشت. لذا خواهشمندیم نام خود را به دقت و به درستی ثبت کنید.
به موارد زیر توجه کنید:
 • نام و نام خانوادگی کامل خود را بر اساس شناسنامه ثبت کنید. اگر برخی از مقالات شما با نام دیگر یا با حذف یا اضافه پسوند منتشر شده‌اند از طریق فرم پشتیبانی به ما اطلاعات دهید تا در اطلاعات شما ثبت شود.
  مقالاتی که فاقد ایمیل هستند بر اساس نام شما جستجو شده و امکان درخواست الحاق آن‌ها را خواهید داشت.
 • از تایپ حروف مخفف در بخش فارسی یا انگلیسی خودداری کنید.
 • ممکن است در اولین ورود، اطلاعات شما در فرم نمایش داده شود. این به خاطر آن است که قبلا اطلاعات شما به واسطه همکاری با نشریات در صفحه شناسنامه نشریه ثبت شده است. در صورت نیاز، اطلاعات را کامل کنید.
 • درج نام فارسی و انگلیسی ضروری است.


عکس

عکس مناسبی که چهره شما در آن مشخص باشد انتخاب کنید و در سایت آپلود کنید. در پنجره آپلود می‌توانید عکس را با کلیک روی آن جابجا و یا با اسلایدر زیر عکس بزرگ و کوچک کنید تا چهره شما وسط کادر قرار گیرد و به خوبی دیده شود. در بعضی از قسمت‌های سایت تصویر شما در اندازه‌ای کوچک نمایش داده می‌شود از این رو سعی کنید تا کادر با چهره شما پر شود.
اگر مایل نیستید عکسی از خود در سایت قرار دهید از این بخش صرفنظر کنید. خواهشمندیم از ارسال عکس‌های متفرقه یا نشان دانشگاه، شرکت یا موسسات جدا خودداری کنید.


اطلاعات تماس

در این بخش تلفن همراه، تلفن ثابت، ایمیل دوم، نشانی وب سایت و شهر محل اقامت خود را ثبت کنید.

 • تلفن‌های تماس شما فقط در صورت علامت زدن «نمایش به همه» در صفحه رزومه شما دیده خواهد شد. ثبت تلفن ما را برای ارتباط با شما در مواقع ضروری یاری می‌دهد.
 • نشانی دوم ایمیل خود را ثبت و تایید کنید تا مقالات ثبت شده با آن در لیست مقالات شما نمایش داده شود.
 • نشانی ایمیل شما به منظور جلوگیری از ارسال اسپم در سایت نمایش داده نخواهد شد. علاقمندان میتوانند از طریق فرم تماس، پیام خود را به شما ارسال کنند. در صورت تمایل شما به ارسال پاسخ، ارتباط از طریق ایمیل ادامه خواهد یافت.
 • می‌توانید در فیلد «سایت»، نشانی سایت شخصی، صفحه دانشگاهی یا لینک فهرست مقالات منتشره در مجلات خارجی را ثبت کنید.


سایر اطلاعات

در چند کادر بالای صفحه اطلاعات مختلف خود را ثبت کنید. این اطلاعات به صورت خلاصه در صفحه رزومه شما نمایش داده خواهد شد.

 • می‌توانید توضیحاتی در مورد سوابق، فعالیت های جاری خود و علاقمندی های پژوهشی تان در بخش «درباره من» درج کنید.
 • پس از ثبت هریک از زبان‌های خارجی و رشته‌های تخصصی کلید «Enter» را بزنید تا موارد از هم تفکیک شوند. این کار ما را برای جستجوی پژوهشگران بر اساس زمینه های تخصصی یاری خواهد داد.
 • ORCID شناسه یکتایی برای پژوهشگران است که در سایتی با همین نام به نویسندگان مقالات علمی اختصاص می‌یابد. اگر قبلا این شناسه را دارید در سایت ثبت کنید.
  نویسندگان مقالات تخصصی و عمومی معمولا نیازی به این شناسه ندارند!

مدارک تحصیلی

کلید را بزنید و اطلاعات هر یک از مدارک تحصیلی دانشگاهی خود را به صورت مجزا ثبت کنید. این فهرست در صفحه رزومه شما به ترتیب سال دریافت مدرک نمایش داده خواهد شد.

 • اسامی همه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در فهرست ثبت شده‌است تا شما با جستجو، آنها را بیابید و انتخاب کنید. از آنجایی که ممکن است نام دانشگاه یا مرکز طولانی باشد بهتر است فقط کلمات خاص آن را تایپ کنید و از فهرست نتایج دانشگاه خود را انتخاب کنید.
  برای مثال با تایپ کلمه «نصیر» نام همه مراکزی که این کلمه در آن وجود دارد از جمله «دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی» نمایش داده می‌شود.
 • نام دانشگاه‌های خارجی، شهر، کشور محل اخذ مدرک خود را در ردیف آخر به همین ترتیب و با «ویرگول» ثبت کنید. همچنین اگر نام دانشگاه ایرانی را نیافتید همین‌جا تایپ کنید تا بررسی و به فهرست اضافه شود.
 • ترجمه انگلیسی درست رشته تحصیلی خود را درج کنید تا در جستجوهای سایت مورد استفاده قرار گیرد.
 • اگر مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه پیام نور دریافت کرده‌اید انتخاب نام دانشگاه کافی است و لازم نیست مرکز مشخص شود.

جدول وابستگی

وابستگی یا Affiliation هر نویسنده در مقالات علمی نشان دهنده رتبه علمی یا جایگاه دانشگاهی وی در زمان نگارش مقاله است. گرچه معمولا وابستگی نویسندگان هر مقاله در متن مقاله ذکر می‌شود اما ما تا کنون این داده را در بانک اطلاعاتی مگیران ذخیره نکرده‌ایم و از این پس نیز به دلیل تعداد زیاد نشریات عضو و محدودیت‌های موجود چنین امکانی را نداریم.
در طراحی سامانه نویسندگان این امکان برای هر نویسنده فراهم شده که وابستگی‌های مختلف خود طی سالهای گذشته و آینده را در جدولی همراه با مشخصات کامل ثبت کند و سپس به سادگی هر گروه از مقالات خود را به یکی از این وابستگی‌ها نسبت دهد.
بدین ترتیب علاقه‌مندان هنگام مشاهده صفحه اطلاعات مقاله در مگیران و قبل از دانلود متن کامل می‌توانند فهرست نویسندگان هر مقاله و وابستگی هرکدام در زمان نگارش مقاله را مشاهده کنند.
در صفحه رزومه شما فقط وابستگی جاری‌تان نمایش داده خواهد شد.

کلید را در بالای جدول وابستگی‌ها بزنید و اطلاعات هریک از وابستگی‌های خود در زمان نگارش مقالات را ثبت کنید.

نحوه نمایش
وابستگی شما بر اساس شکل استاندارد با چسباندن اطلاعات وارد شده به یکدیگر نمایش داده خواهد شد و کلمه‌ای به آن افزوده نخواهد شد. لذا در صورت نیاز کلمات گروه، دانشکده یا... را ثبت کنید و از ثبت داده‌های تکراری در فیلدها خودداری کنید.
نام شهر و کشور را نیز برای دانشگاه‌های داخلی ثبت نکنید! این داده‌ها از جدول‌های سایت استخراج و نمایش داده خواهد شد.

پس از ثبت اطلاعات جدول را بررسی کنید تا وابستگی شما به شکل درست و مطابق مثال‌های زیر نمایش داده شود.

[سمت][رشته، گروه، دانشکده یا پژوهشکده]،[نام دانشگاه]،[شهر]،[کشور]
دانشجوی دکتری شیمی، دانشکده شیمی، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران
دانشیار گروه زمین شناسی، دانشکده علوم پایه، دانشگاه بوعلی سینا، همدان، ایران


توجه:
 • معادل انگلیسی وابستگی شما در زمان نمایش مقالات انگلیسی یا ترجمه انگلیسی اطلاعات مقاله نمایش داده می‌شود. لذا اطلاعات بخش انگلیسی را نیز به طور کامل وارد کنید. نام انگلیسی دانشگاه را در قسمت Depatment ثبت نکنید!
 • طبق مصوبه دانشگاه پیام نور در هنگام ثبت وابستگی فقط باید نام دانشگاه انتخاب شود و نباید نام مرکز ثبت گردد.

جدول های دیگر

جداول دیگری در صفحه مشخصات در نظر گرفته شده که کاربرد خاصی در سایت برای ارایه خدمات به کاربران ندارند و تنها برای تکمیل صفحه رزومه شما ایجاد شده اند. اطلاعات این جدول مستقیما در صفحه رزومه شما نمایش داده خواهند شد. لذا مواردی را ثبت کنید که برای معرفی بهتر شما به خوانندگان مقالات و سایر پژوهشگران اهمیت دارد.

 • مشاغل اجرایی در مراکز آموزشی و پژوهشی
 • سایر سمت های اجرایی
 • فهرست کتاب ها
 • فهرست جوایز و افتخارات

همکاری با نشریات

برخی از نویسندگان به عنوان صاحب امتیاز، مدیر مسئول، سردبیر یا عضو تحریریه مجلات مختلف فعالیت دارند. از آنجا که در سایت مگیران شناسنامه نشریات و همکاران آن به صورت کامل ثبت و نگهداری می‌شود، این بخش از همان جداول در رزومه شما نمایش داده خواهد شد.
ممکن است سوابق همکاری شما با نشریات در سال‌های گذشته در سایت وجود نداشته باشد. این جدول شامل همکاری جاری شما با نشریات است که از این پس حتی در صورت قطع همکاری نیز برای نمایش در رزومه در سایت حفظ خواهد شد.
اگر اشکالی در این بخش مشاهده می‌کنید یا همکاری شما با نشریه‌ای خاتمه یافته است از طریق فرم پشتیبانی به ما اطلاع دهید.