سامانه نویسندگان

سامانه نویسندگان برای دستیابی به اهداف زیر راه اندازی شده است:
۱- گردآوری اطلاعات نویسندگان برای آشنایی بیشتر، تبادل نظر و یافتن زمینه های همکاری در زمینه‌های پژوهشی
۲- مشاهده سوابق علمی و اجرایی و روند مقالات هر نویسنده
۳- بهبود جستجوهای سایت بر اساس نویسندگان و ایجاد فهرست های درست با حذف مشابهت اسامی نویسندگان
۴- تکمیل و تصحیح اطلاعات ثبت شده مقالات با کمک نویسندگان هر مقاله

با توجه به اینکه طی نزدیک به بیست سال فعالیت مگیران، انبوهی از مقالات نویسندگان در موضوعات مختلف در سایت نمایه شده‌است دستیابی به اهداف یادشده جز با مشارکت و همراهی نویسندگان مقالات امکان‌پذیر نیست.
امیدواریم همچون گذشته همراه ما باشید!

شرایط عضویت

همه علاقمندان می‌توانند در سایت ثبت نام کرده و برای استفاده از خدمات به عضویت مگیران در آیند، اما ایجاد و تکمیل صفحه رزومه فقط با اختصاص دسترسی ویژه به عضو امکانپذیر است.
در حال حاضر این دسترسی با شرایط زیر به اعضا اختصاص می‌یابد:

 • ایمیل تایید شده عضو قبلا در یکی از مقالات سایت ثبت شده باشد.
 • نام و ایمیل عضو قبلا در ساختار نشریه به عنوان ارکان نشریه یا اعضای هیئت تحریریه ثبت شده باشد.
 • نام و ایمیل عضو قبلا به عنوان نویسنده یکی از مطالب روزنامه‌های عضو در سایت ثبت شده باشد.

ثبت‌نام

برای شروع کافی است کلید ثبت‌نام بالای صفحه را بزنید و فرم عضویت مگیران را - با ایمیلی که معمولا در مقالات خود ذکر می کنید - تکمیل نمایید.
نویسندگانی که قبلا عضو سایت بوده‌اند با ایمیل و رمز خود به سایت وارد شوند و نیازی به ثبت‌نام دوباره نیست به شرطی که ایمیل حداقل در یکی از مقالات نمایه شده منتشر شده باشد.

سایت ایمیل شما را در اطلاعات مقالات ثبت شده جستجو کرده و در صورت یافتن حداقل یک مقاله، دسترسی ویژه برای ادامه مراحل را به شما اختصاص می‌دهد.
بدین ترتیب بعد از ورود به سایت دو لینک «ویرایش رزومه» و «مقالات من» در کنار نام شما به بالای صفحه افزوده خواهد شد.

توجه

از آنجا که اعتبار سنجی و اطمینان از درستی درخواست‌های نویسندگان برای ما امکان‌پذیر نیست فعلا تنها راه تایید نویسندگان و اعطای مجوز برای درج اطلاعات و الحاق مقالات، از طریق ایمیل ایشان است.
ایمیل شما باید در اطلاعات یا متن مقاله مجله ذکر شده باشد و البته شما نیز به صندوق پستی خود دسترسی داشته باشید و ایمیل خود را تایید کنید تا مجوزهای لازم بر اساس آن به شما داده شود.

در صورتی که بعد از ثبت نام این دسترسی به شما داده نشده موارد زیر را بررسی کنید:

 • ممکن است مقالات شما با ایمیل دیگری در سایت نمایه شده‌باشند. در این حالت بهتر است دوباره با آن ایمیل در سایت ثبت‌نام کنید.
 • هیچ یک از مقالات شما به همراه ایمیل‌تان در سایت ثبت نشده‌است. از نویسنده مسئول مقاله بخواهید به صفحه مقالات خود مراجعه کند و ایمیل شما را در مقابل نام‌تان ثبت کند یا لینک مطلبی که ایمیل شما در آن ذکر شده است را از طریق فرم پشتیبانی به ما اعلام کنید.
 • اگر تنها نویسنده مقاله هستید و ایمیل شما در نسخه چاپی منتشر نشده‌است، از دفتر مجله بخواهید تا ایمیل شما را همراه با عنوان یکی از مقالات و شماره انتشار به ما اعلام کند تا در سایت ثبت شود. لازم نیست این درخواست برای همه مقالات شما ارسال شود و ارسال تاییدیه ایمیل یک مقاله برای طی مراحل کافی است.

اطلاع‌رسانی

روزانه نمایه شدن مقالات جدید در سایت به ایمیل نویسندگان اطلاع رسانی خواهد شد تا برای عضویت در سامانه اقدام یا با مراجعه به سایت اطلاعات مقاله خود را بازبینی و تکمیل کنند.
دفاتر روزنامه ها یا مجلات عضو در صورتی که معمولا ایمیل نویسندگان را در نشریه خود منتشر نمی‌کنند می‌توانند این اطلاعات را به صورت فهرست در اختیار سایت قرار دهند تا در سایت ثبت شده و به نویسندگان برای انجام مراحل بعدی اطلاع‌رسانی شود.

صفحه رزومه

صفحه رزومه نویسندگان شامل عکس، مشخصات فردی، سوابق علمی و اجرایی، فهرست مقالات منتشر شده در نشریات و سوابق همکاری ایشان با نشریات خواهد بود که همه مراجعان سایت با کلیک روی نام شما در صفحه اطلاعات مقاله، با جستجوی اسامی نویسندگان می‌توانند آن را مشاهده کنند.
با فعال شدن این صفحه لینک مستقیم آن نیز به شما اعلام خواهد شد تا در صورت تمایل در اختیار همکاران یا دانشجویان خود قرار دهید و البته در موتورهای جستجو نیز ثبت خواهد شد.

قوانین و تعهدات

 • مبنای مگیران در خدمات خود ارایه اطلاعات منطبق با آنچه در نشریه یا سایت الکترونیکی آن منتشر شده می‌باشد.
  بخش سامانه نویسندگان که اطلاعات آن توسط کاربران سایت تکمیل می‌شود تاثیری در بخش‌های اصلی سایت ندارد و تغییری در اطلاعات مقالات نخواهد داد. همکاران ما تنها با گزارش اشکال توسط نویسندگان دوباره فایل مقاله یا سایت نشریه را بازبینی کرده و در صورت لزوم اطلاعات را اصلاح و تکمیل خواهند کرد.
 • فرض مگیران آن است که نویسندگان مقالات خود را به دقت انتخاب و تایید می‌کنند و طبعا در طی این روند ممکن است اشتباهی توسط نویسنده، همکاران ما یا نرم‌افزار پیش آید.
  در صورتی که مقاله‌ای به اشتباه در صفحه رزومه نویسنده‌ای قرار گیرد مسئولیتی متوجه مگیران نخواهد بود و با گزارش نویسنده اصلی مقاله یا صاحب رزومه مورد، بررسی و ویرایش خواهد شد.
 • درج اطلاعات شخصی نویسندگان توسط ایشان و با استفاده از شناسه و رمزی که خود در هنگام ثبت نام تعیین کرده‌اند انجام می‌شود. گذرواژه کاربران رمز نگاری شده و مسئولیت حفظ آن بر عهده ایشان است.
  هرگونه سواستفاده از گذرواژه نویسندگان و ثبت یا ویرایش غیرمجاز اطلاعات ایشان، مسئولیتی متوجه مگیران نمی‌کند. در صورت مشاهده هر تغییر غیر معمول در اطلاعات ثبت شده لازم است نویسنده بلافاصله رمز خود را تغییر داده و اطلاعات را ویرایش کند.
 • حفظ و پاسداشت اطلاعات همه کاربران و نویسندگان عضو اولویت اصلی ماست و تمهیدات لازم برای جلوگیری از نفوذ افراد غیر مجاز را به کار خواهیم گرفت اما در هر حال نظر به روش‌های پیشرفته نفوذ و سرقت اطلاعات که به سرعت در دنیای دیجیتال در حال تغییر است هر اتفاقی ممکن است پیش آید!
  در صورت بروز هرگونه نفوذ و سرقت اطلاعات مسئولیتی متوجه مگیران، مدیر آن یا کارشناسان همکار نخواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم از درج هرگونه اطلاعات شخصی و مهم که ممکن است دسترسی به آنها توسط سایت یا دیگران آسیبی به شما وارد کند خودداری کنید.
 • اطلاعاتی که توسط کاربران و اعضای مگیران در سایت ثبت می‌شود نزد ما امانت بوده و تنها برای خدمات سایت مورد استفاده قرار خواهد گرفت. مگیران هیچگاه اطلاعات کاربران را بدون اطلاعات ایشان در اختیار دیگران قرار نمی‌دهد و برای ارسال پیام‌های تبلیغاتی نیز مورد استفاده قرار نخواهد داد.