بهینه یابی شبکه توزیع بنزین در ایران

پیام:
چکیده:
در این مطالعه، شبکه توزیع بنزین از پالایشگاه ها و بنادر ورودی به مراکز مصرف به صورت یک مدل حمل و نقل مرکب یک کالایی با هدف حداقل نمودن هزینه حمل بهینه یابی می شود. مدل بهینه شامل 2 مبدا، 77 مقصد و 47 نقطه واسط و 6076 متغیر تصمیم (مسیرهای حمل) می شود. نتایج نشان می دهد 73 درصد بنزین با خطوط لوله، 23 درصد با تانکر و 4/3 درصد با کشتی حمل می شود، حمل با خط لوله70 درصد، حمل با تانکر 25 درصد و حمل با کشتی 5 درصد از کل هزینه های حمل را به خود اختصاص داده اند و همچنین نتایج، نشان دهنده 17 درصد صرفه جویی در هزینه های توزیع بنزین در سال 1387 است.
زبان:
فارسی
صفحه:
259
لینک کوتاه:
magiran.com/p1062290 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.