برآورد تمایل به پرداخت گردشگران سلامت آب- گرم های سرعین

پیام:
چکیده:
امروزه گردشگری آب های معدنی یک کسب و کار بزرگ در حیطه صنعت گردشگری به شمار می رود. با توجه به ماهیت درمانی آب های معدنی و روند فزاینده ای گردشگران سلامت، مناطق برخوردار از آب های معدنی مستعد جذب گردشگران سلامت نه تنها از شهرهای مختلف ایران بلکه از سراسر دنیا است. وجود جاذبه های طبیعی از جمله چشمه های آب گرم معدنی ایجاد مجتمع های آب درمانی سبب شده تا سرعین به یک شهر با کارکرد صرفا توریستی در استان اردبیل تبدیل شود. با توجه به رقابت فزاینده ی جذب گردشگر بین مناطق مختلف دنیا، پژوهش حاضر در صدد است تا ضمن بررسی نظرها و خواسته های گردشگران سرعین نسبت به پیش بینی نیازها و رفع کمبودها و توسعه ی گردشگری در شهر سرعین کمک کند. در این راستا از طریق مصاحبه حضوری و تکمیل 646 پرسشنامه از گردشگران آب گرم های سرعین به بررسی علل بازدید گردشگران از سرعین، وضعیت امکانات آب گرم ها از نظر گردشگران و نیز میانگین تمایل به پرداخت گردشگران برای هر بار استفاده از مهمترین آب گرم های این شهر با استفاده از روش دو مرحله ای هکمن پرداخته شده است. بر اساس یافته های تحقیق علت اصلی بازدید گردشگران از سرعین بهره مندی از خاصیت درمانی چشمه های آب گرم است. همچنین متوسط تمایل به پرداخت گردشگران برای هر بار استفاده از آب گرم های جامیش گولی، سبلان و بئش باجیلار به ترتیب 19700، 33400 و 29000 ریال محاسبه شد.
زبان:
فارسی
صفحه:
111
لینک کوتاه:
magiran.com/p1093820 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.