مطالعه سازند کژدمی به عنوان سنگ منشا احتمالی در میدان نفتی دارخوین واقع در دشت آبادان با استفاده از داده های چاه پیمایی و ژئوشیمیایی

چکیده:
در این مطالعه با استفاده از داده های پتروفیزیک و ژئوشیمیایی، سازند کژدمی به عنوان سنگ منشاء احتمالی میدان نفتی دارخوین مورد بررسی قرار گرفت. بدین منظور از داده های نگارهای گاما و صوتی استفاده شده که بر اساس آن بخش های غنی از مواد آلی این سازند مشخص گردیده و با داده های نرم افزار راک ایول7 حاصل از نمونه های سازند مذکور صحت سنجی شد. از لحاظ توان نفت زایی، نمونه ها عمدتا در محدوده سنگ منشاء خوب تا عالی قرار دارند. این سازند در مدل Easy %Ro (کالیبره شده با داده های انعکاس ویترینایت) نشان داد که در چاه-2 به پنجره نفتی رسیده، در حالی که قسمت زیرین سازند مذکور در چاه- 3 وارد پنجره نفتی شده است. این موضوع توسط داده های کروماتوگرافی گازی نیز تایید شد.
زبان:
فارسی
صفحه:
72
لینک کوتاه:
magiran.com/p1117396 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.