مروری بر نقش عفونت های باکتریایی درناباروری مردان

پیام:
چکیده:
ناباروری مردان از اثرات مهم و برجسته عفونت های باکتریایی مجاری ادراری - تناسلی است. عفونت باکتریایی مجاری ادراری-تناسلی مردان سبب اختلال در فرآیند اسپرماتوژنز، عملکردها، ساختار اسپرم (تحرک، قابلیت بقاء، واکنش آکروزومی، اتصال اسپرم به تخمک، آسیب به DNA و غشاء اسپرم) و حتی انسداد مجاری تناسلی می شودو ناباروری یا کاهش سطح باروری را به دنبال دارد. مهمترین باکتری های مرتبط با عفونت های مجاری ادراری-تناسلی مردان شامل کلامیدیا تراکوماتیس، نایسریا گونوره و برخی گونه های تناسلی مایکوپلاسما می باشند. درمان دیر هنگام و نامناسب عفونت های باکتریایی مجاری ادراری-تناسلی مردان منجر به کاهش توانایی باروری و در موارد شدید به ناباروری منتهی می شود. از سوی دیگر، دانستن نحوه تداخل عفونت های باکتریایی با فرآیندهای فیزیولوژیک سیستم تولید مثل، نقش مهمی در درمان مردان نابارور در اثر عفونت باکتریایی مجاری ادراری- تناسلی دارد. بنابراین، در این مقاله مروری در مورد یافته های آزمایشگاهی و بالینی در رابطه با اثرات عفونت های باکتریایی مجاری ادراری- تناسلی مردان بر توانایی باروری بحث خواهیم نمود.
زبان:
فارسی
صفحه:
227
لینک کوتاه:
magiran.com/p1120586 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.