معرفی کتاب: طعم، رنگ و بو در آب آشامیدنی (معرفی، شناخت و کنترل) Print

چکیده:
دسترسی به آب آشامیدنی سالم برای حفظ سلامت انسان و نیز توسعه و پیشرفت جوامع بشری ضروری می باشد. با توجه به پیشرفت های اقتصادی و صنعتی بشر و رشد جمعیت، صدمات کیفی و کمی وارد بر منابع آب نیز روز به روز افزایش می یابد. لذا با توجه به روند افزایش آلودگی منابع آب موجود و ضرورت دسترسی به آب آشامیدنی سالم، شناخت دقیق اجزای آب و داشتن دانشی کافی در زمینه ی برنامه ریزی، طراحی و بهره برداری طرح های آب لازم به نظر می رسد. از طرفی آشنایی با استانداردها و معیارهای کیفی آب شرب چه از نظر بهداشتی و چه از نظر گوارایی از سوی کلیه افراد فعال در این بخش (متخصصان، طراحان، مهندسین، بهره برداران و مشاوران) نیز کاملا ضروری می باشد. مطلب اساسی که در تصفیه خانه های آب باید مورد توجه باشد تولید آبی مطابق با استانداردهای بهداشتی مقررات اولیه آب آشامیدنی می باشد؛ اما در عین حال جهت جلب اطمینان عموم جنبه های زیبا شناختی نیز در منابع آب آشامیدنی باید مورد توجه باشد. بر اساس استانداردهای ثانویه، آب آشامیدنی باید از نظر پارامترهای زیبا شناختی از جمله رنگ، بو و طعم دارای مقادیر پایین و قابل قبول باشد. در این کتاب منابع تولید رنگ، بو و طعم و روش های اندازه گیری و حذف هر کدام بحث می شود و در آخر به صورت گام به گام روش طراحی سیستم های حذف رنگ، بو و طعم در شرایط خاص در مثال های طراحی مورد توجه قرار می گیرند. این کتاب به دانشجویان و دانش پژوهان شاخه های مهندسی بهداشت محیط، علوم زیست محیطی وسایر علوم مرتبط توصیه می شود. این کتاب همچنین می تواند در طراحی و بهره برداری تصفیه خانه های آب مورد استفاده طراحان، اپراتورها، بهره برداران و کلیه دست اندرکاران تصفیه خانه های آب قرار گیرد.
زبان:
فارسی
صفحات:
164 -165
لینک کوتاه:
magiran.com/p1127316 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!