استفاده از مایعات یونی در سلول های خورشیدی حساس به مواد رنگزا

پیام:
چکیده:
در این بررسی کلیات فناوری سلول های خورشیدی حساس شده به مواد رنگزا، شامل ساختار کلی و مشخصات اجزای مختلف آن ها و نتایج کارهای تحقیقاتی انجام شده اخیر در مورد جایگزینی حلال های مورد استفاده در این سامانه ها با مایعات یونی ارائه شده است. علاوه بر این انواع مختلف مایعات یونی، مزایای آنها نسبت به حلال های مرسوم در این سامانه ها و چالش های استفاده از آنها و همچنین روش های بهینه سازی کارآیی مایعات یونی در سلول های خورشیدی حساس شده به مواد رنگزا نیز مورد بحث قرار گرفته اند.
زبان:
فارسی
صفحه:
13
لینک کوتاه:
magiran.com/p1138688 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.