کفش هوشمند با قابلیت تشخیص موانع به کمک امواج فراصوت برای نابینایان و عملکرد مبتنی بر سیکل راه رفتن انسان (جایگزینی برای عصای سفید)

پیام:
چکیده:

در این مقاله تلاش ما بر این است تا کفشی طراحی شود که با استفاده از آن بتوان موانع موجود در اطراف یک فرد نابینا را در حین راه رفتن تشخیص داد. این روش می تواند جایگزین مناسبی برای عصای سفید نابینایان باشد. علاوه بر این محدودیت هایی که در عصا وجود دارد مانند عدم تشخیص عمق و ارتفاع در طراحی این کفش بر طرف شده است، مکانیسم اطلاع دهی موانع به فرد استفاده کننده لرزش در ناحیه مچ پا می باشد، در ساختار جدید محیط اطراف فرد نابینا به صورت سه بعدی اسکن می شود و همواره اطلاعاتی از محیط اطراف در سیستم وجود دارد و در صورت نزدیک شدن به یک مانع، کاهش ارتفاع و یا وجود مانعی در مسیر سر و تنه ی فرد نابینا با استفاده از موتور های ارتعاشی به فرد نابینا هشدار می دهد. ایده اصلی ساخت چنین وسیله ای از قابلیت فاصله یابی امواج فراصوت که امروز به صورت گسترده در ردیاب و تشخیص موانع استفاده می شود گرفته شده است، استفاده و ایجاد این امواج هیچ خطری برای بدن انسان ایجاد نمی کنند.

زبان:
فارسی
صفحات:
1 -9
لینک کوتاه:
magiran.com/p1143919 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.