الباخرزی حیاته و ادبه

نویسنده:
چکیده:

الباخرزی ادیب بارز فی من ادباء القرن الغامس للهجره، انه فارسی الاصل ولد فی قصبه باخرو احدی نواحی نیشابور: و آثرت ان ابحث عن ترجمه حیاته و هو و ان ولد فی باخرز الا انه کاذ من الادباء الذین عرفوا من ذوی اللسانین، اللغه الفارسیه و العربیه و اشرت فی هذه الدراسه الی اساتذته و مجالس العلم و الادب فی عصر» و الاصفار و الصلات و عمله الادبی و آثاره التی وصلت الینا و التی لم تصل، خاصه الروزنامجتان(الیومیات) و اصلها معرفه الایام و الشهور و طلوع الشمس و القمر علی مدار السنه التی اجتمعت له فی بغداد حین زارها بصحبه الآمر البو یهی الیومیه (Diry) فی دائره المعارف البریطانیه الجدیده، تسجیل یومی للتجارب و الملاحظات و الخبرات و الآراء الذاتیه.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
عربی
صفحات:
49 -64
لینک کوتاه:
magiran.com/p1155411 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.