زکاه الامام علی (ع) فی الادب الملتزم

نویسنده:
چکیده:

ان للزکاه اکثر من معنی واحد، فلها معنی لغوی و آخر شرعی و ثالث امطلاحی، و من معانی ها الصدقه، و قد قدم الامام علی امیرالمومنین(ع) زکاته و هو فی رکوعه اذ اوحی الله عزوجل الیه و هوفی صلاته آذ یستمع الی طلب رجل فقیر یطلب المساعده، فاستمع الیه و قدم له خاتمه و نزلت آیه شریفه بهذه المناسبه. و قد نظم بعض الشعراء الملتزمین اشعارا. عن زکاه الامام (ع) فی صلاته، و هذا البحث یدور حول الزکاه بصوره عامه و زکاه الامام بصوره خاصه و الاشعار التی نظتت بهذه المناسبه الجلیله.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
عربی
صفحات:
65 -80
لینک کوتاه:
magiran.com/p1155413 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.