تعیین روش های مناسب جهت کاهش حساسیت دمایی در سوخت جامد مرکب بر پایه HTPB

چکیده:
هدف این مقاله مروری بر تاثیر پارامترهای فرمولاسیون پیشرانه بر حساسیت دمایی سرعت سوزش و درک بهتر مکانیسم های حساسیت دمایی سرعت سوزش می باشد. دمای اولیه پیشرانه جامد بر سرعت سوزش، فشار و تراست سیستم پیشرانش تاثیر می گذارد. حساسیت دمایی،، سرعت سوزش پیشرانه های جامد مستقیما بر دقت و عملکرد موتور راکت تاثیرگذار است و از این رو لازم است مقادیر حساسیت دمایی به منظور کاهش هزینه سیستم های تسلیحاتی و موشکی و عملکرد مطلوب، پایین باشد. در این تحقیق خلاصه ای از مکانیسم های حساسیت دمایی سرعت سوزش پیشرانه مورد مطالعه قرار گرفته است. اثر متغیرهای فرمولاسیون پیشرانه بر مقادیر تجربی بررسی شده است. اثرات آزمایشگاهی شامل فشار، دما، نوع بایندر، درصد و اندازه ذرات آلومینیم، درصد AP و گستره توزیع اندازه ذرات آن و افزودنی هایی مانند فروسن ها، کاربورآن ها، BEFP، کرومیت مس و اکسید آهن می باشد. در پیشرانه های حاوی AP با بایندر بی اثر و فاقد آلومینیم، مقدار با باریکتر شدن توزیع اندازه ذرات AP کاهش می یابد. تعدیل کننده های سرعت سوزش دارای آهن مانند اکسید آهن، فروسن و BEFP در کاهش موثر می باشند.
زبان:
فارسی
صفحه:
21
لینک کوتاه:
magiran.com/p1159402 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!