افسردگی پس از سکته قلبی

پیام:
چکیده:
افسردگی پس از سکته قلبی یک وضعیت شایع و ناتوان کننده است که وجود آن خطر حوادث قلبی عروقی و مرگ را افزایش می دهد. افسردگی در بیماران بعد از سکته قلبی سه بار بیشتر از جمعیت عمومی رخ داده و زنان در معرض شیوع بیشتری قرار دارند. وجود افسردگی با سکته قلبی بیمار را با وخامت بیشتر وضعیت جسمی و روانی مواجه ساخته او را در معرض کیفیت زندگی پائین، اختلال در رفتارهای مراقبت از خود، عود مجدد و پیش آگهی بدتر قرار می دهد. فقدان حمایت اجتماعی در این بیماران نیز آنها را با افزایش خطر بیماری قلبی مواجه می سازد. تشخیص افسردگی در حضور بیماری قلبی به دلیل هم پوشانی علائم آنها دشوار است. لذا به منظور تشخیص و درمان، ارزیابی پروتکل های درمانی ضرورت داشته و فرصت غربالگری جهت تشخیص و درمان افسردگی در بیماران قلبی نب اید فراموش گردد. مداخلات درمانی داروئی و غیر دارویی، بهبودی در پ یآمد بیماران مبتلا به افسردگی پس از سکته قلبی را به همراه خواهد داشت و درمان های ترکیبی برای پاسخ درمانی بهتر توصیه می گردند.
زبان:
فارسی
صفحه:
70
لینک کوتاه:
magiran.com/p1161037 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.