کاهش هزینه استراتژیک در فناوری اطلاعات: چارچوبی برای ارتقای ارزش فناوری اطلاعات در کسب وکار

پیام:
چکیده:
افرایش وابستگی اکثر کسب وکارها به فناوری اطلاعات و درصد بالای سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات نسبت به کل بودجه سرمایه گذاری شده در محیط کسب وکار، لزوم توجه بیشتر به این عامل پیشران کسب وکار را طلب می کند. محدودیت های بودجه به مدیران در سرمایه گذاری هوشمند در فناوری اطلاعات فشار وارد می آورد. تکنیک های متعددی در متون کاهش هزینه در فناوری اطلاعات اشاره دارند که هر کدام آثار متفاوتی بر سازمان می گذارند. تحقیق حاضر جزو اولین گام ها در زمینه ایجاد بینش بهتر به این موضوع از طریق ارائه مدل مفهومی در زمینه کاهش هزینه استراتژیک در فناوری اطلاعات است. مرور متون نشان می دهد که نقش استراتژیک فناوری اطلاعات در سازمان، ساختار هزینه های فناوری اطلاعات، ساختار فناوری اطلاعات سازمان، حمایت مدیریت ارشد و یادگیری سازمانی از جمله عوامل مهم تاثیرگذار بر انتخاب تکنیک های کاهش هزینه در فناوری اطلاعات هستند. چارچوب پیشنهادی بر نقش استراتژیک فناوری اطلاعات در کسب وکار تمرکز دارد و پیشنهاد می کند که کدام تکنیک ها باید به کار گرفته شوند تا ضمن کاهش هزینه ها، خدمات با کیفیت و پشتیبانی از رشد کسب وکار تضمین گردد. این امر موجب تولید بیشترین ارزش سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات می شود.
زبان:
انگلیسی
صفحات:
21 -39
لینک کوتاه:
magiran.com/p1225063 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.