پیش توزیع کلید مبتنی بر صفحه تصویری با کپی و تبادل کلید جایگشتی بر اساس مجموعه های غالب در شبکه های حسگر بی سیم

پیام:
چکیده:
شبکه های حسگر بی سیم بطور گسترده برای نظارت و کنترل محیط و سیستم هایی که خارج از دسترس انسان هستند، بکار می روند. این شبکه ها در برابر حملات آسیب پذیر هستند و طراحی ساده سخت افزار این ابزارهای الکترونیکی، مانع از بکارگیری مکانیسم های دفاعی مرسوم می شود. طرح پیش توزیع جفت کلید به خاطر تاثیرپذیری از محدودیت منابع و تسخیر شدن فیزیکی گره های حسگر، عاملی ضروری برای شبکه های حسگر بی سیم است. امروزه طرحهای ترکیبیاتی مدیریت کلید به دلیل برتری های تعیین کننده نسبت به مدل های احتمالاتی پیش توزیع کلید و سایر مدل ها، مورد توجه قرار داده شده است. با طراحی مناسب BIBD، می توان از اتصال مناسب طرح توزیع کلید اطمینان حاصل نمود. این طرح از صفحه تصویری متناهی رتبه n جهت تولید یک طراحی متقارن استفاده می کند. از آنجایی که پارامتر n باید عدد اول یا یکی از توان های عدد اول n باشد، از این رو اندازه شبکه حسگر نمی تواند برای یک اندازه دلخواه حلقه کلید یا به تعداد دلخواهی حسگر پشتیبانی شود. مجموعه غالب همبند ضعیف (WCDS) برای استفاده مانند یک زیرساخت مجازی، جهت کاهش سربار مسیریابی و کنترل توپولوژی پیشنهاد شده است که مسیریابی را با محدود کردن وظایف اصلی مسیریابی فقط به گره های غالب، سبب بهبود امنیت شبکه می شود. در این مقاله، ضمن ارایه یک مدل جدید برای اصلاح معایب صفحات تصویری با طرح کپی و تبادل کلید جایگشتی (PKCAE) بر اساس مجموعه های غالب همبند ضعیف با کنترل توپولوژی مبتنی بر زیرساخت مجازی، به ارزیابی کارایی طرح با بررسی احتمال وجود کلید مشترک در شبکه ای با اندازه دلخواه و قابلیت مقیاس پذیری شبکه و برقراری مسیر کلید می پردازیم.
زبان:
فارسی
صفحه:
45
لینک کوتاه:
magiran.com/p1231384 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.