افسردگی پس از زایمان: پیشگیری، درمان

پیام:
چکیده:
افسردگی پس از زایمان یک اختلال شایع و ناتوان کننده روانی اجتماعی است، که ممکن است طی 4 هفته اول پس از زایمان آغاز گردد. این اختلال اثرات ناخوشایند بر مادر، کودک و خانواده داشته و هزینه های هنگفتی را بر جامعه تحمیل می نماید.گرچه در برخی مطالعات، از ابزارهای خاص غربالگری، درمان های دارویی و غیردارویی در پیشگیری و درمان افسردگی پس از زایمان حمایت شده است، ابهامات زیادی در رابطه با مداخلات انجام شده وجود دارد. در این مقاله فاکتورهای خطر ابتلای مادر به افسردگی پس از زایمان وابزار مورد استفاده در شناسایی آن توصیف می گردد، مداخلات پیشگیرانه و درمانی با تاکید بر روان درمانی (درمان بین فردی، درمان شناختی- رفتاری) و حمایت اجتمایی از مادر مورد بحث قرار می گیرد.
زبان:
فارسی
صفحات:
70 -82
لینک کوتاه:
magiran.com/p1241016 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.