کولیت ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس به همراه کولیت اولسراتیو؛ گزارش یک مورد نادر

پیام:
چکیده:
مقدمه

ویروس هرپس سیمپلکس (Herpes simplex virus یا HSV) یک ویروس بیماری زا است که به ندرت می تواند دستگاه گوارش را به خصوص در افرادی که زمینه ی سرکوب ایمنی داخلی یا خارجی دارند، درگیر کند.
معرفی بیمار: بیمار، مرد 26 ساله ای با سابقه ی قبلی کولیت اولسراتیو است که با شکایت از حملات شدید دل درد، هماتوشزی مقاوم به درمان و مصرف همزمان داروهای سرکوب گر ایمنی مراجعه کرده است. پس از شک و بررسی، عامل حملات حاد بیماری، ویروس هرپس سیمپلکس شناخته شد و بیمار تحت درمان با داروی Acyclovir قرارگرفت و پس از چند روز علایم وی بهبود یافت.

نتیجه گیری

امروزه، ویروس هرپس سیمپلکس به عنوان یکی از علل حملات برق آسا و یا مقاومت بیماری های التهابی روده به درمان های تعدیل کننده ی ایمنی مطرح است که می توان با استفاده از روش های Immunohistochemistry و Polymerase chain reaction نمونه ی بافتی، آن را شناسایی کرد و با درمان ضد ویروسی به موقع، از حملات و آسیب های شدید بیماری جلوگیری نمود.

زبان:
فارسی
صفحه:
5
لینک کوتاه:
magiran.com/p1263877 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.