بررسی موارد مصرف ومحل رویش داروهای گیاهی موجود در عطاری های شهر کرمان

چکیده:
تنوع اقلیم ها و گونه های دارویی، سابقه طب گیاهی در درمان امراض، کاشت و تولید گیاهان دارویی و پذیرش گیاهان دارویی به عنوان طب جایگزین توسط آحاد مردم از مزیت های نسبی آینده صنعت گیاهان دارویی ایران است. استان کرمان نیز دارای شرایط آب و هوایی متنوعی می باشد. همین امر موجب تنوع گیاهی بالایی در نقاط مختلف استان گردیده است. داروهای گیاهی موجود در عطاری های شهر کرمان را از لحاظ نام علمی، فارسی، محلی، خواص درمانی، محل رویش و اندام مورد استفاده بررسی کردیم. 170 نمونه داروی گیاهی از عطاری های شهر کرمان جمع آوری و شناسایی شدکه اکثریت این گیاهان متعلق به تیره های نعناع، جعفری و کاسنی هستند و از نظر اندام مورد استفاده، میوه و گل بیشترین موارد را تشکیل میدهند. با توجه به اینکه این داروها نقش مهمی در درمان بیماری ها ایفا می کنند جهت افزایش تولید و پرورش این گیاهان در استان کرمان باید کوشش کرد.
زبان:
فارسی
صفحه:
21
لینک کوتاه:
magiran.com/p1288484 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!