زالو درمانی در طب سنتی ایران

چکیده:
طب سنتی از قدیمی ترین روش های درمانی در جوامع بشری است که مورد استفاده ملل مختلف بوده و رشد و نمو خود را مدیون سنت، فرهنگ و آداب و رسوم ملل مختلف می باشد. طب سنتی هنوز هم در بسیاری از کشورها جایگاه خود را حفظ کرده و در کنار طب مدرن در حفظ سلامتی و درمان بیماریها مورد استفاده قرار میگیرد و در چند دهه اخیر رشد فزاینده ایی داشته است. طب سنتی علم و مهارت حفظ سلامتی به شیوه کل نگر است، و شامل مجموعه ای از روش هایی است که به حفظ سلامتی و درمان بیماری های مختلف منجر می شود و رابطهٔ تناتنگی با گیاهان، حیوانات، مواد معدنی و اعمال یداوی دارد. یکی از تکنیک های درمانی در طب سنتی استفاده از زالو می باشد، این موجود خارق العاده مشهور به جراح کوچک می باشد. به همین منظور ما به کتب طب سنتی مراجعه نموده و نظرات حکما و اطباء طب سنتی ایران را در خصوص استفاده از زالو در درمان بیماریهای مختلف مورد بررسی قرار دادیم. در مقاله حاضر سعی می کنیم جایگاه این روش درمانی را در طب سنتی ایران مورد بحث قرار دهیم.
زبان:
فارسی
صفحه:
41
لینک کوتاه:
magiran.com/p1288494 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!