بررسی مشکلات زبان آموزان ایرانی در خواندن انگلیسی: مطالعه ای موردی

پیام:
چکیده:
خواندن مهارتی اساسی است که کل آموزش رسمی وابسته به آن است.امروزه دانشجویان بیشتری در سراسر جهان هر روز وادار می شوند انگلیسی را به عنوان یک زبان خارجی بیاموزند تا بتوانند متون درسی و نشریات تخصصی را که به انگلیسی نوشته می شوند بخوانند.از طرف دیگر خواندن موثر نه تنها کار سختی است بلکه یک کار ذهنی پیچیده و چالش برانگیز نیز می باشد.بنابراین برای کمک به زبان آموزان برای اینکه از عهده این کار برآیند لازم است که مشکلات و نقاط قوت و ضعف آنها در این زمینه شناخته شود. لذا براساس مفاهیم فراشناخت و خودارزیابی، این پژوهش برای درک مشکلات زبان آموزان ایرانی در خواندن انگلیسی براساس اظهار نظرهای خود آنان صورت پذیرفت. برای این منظور از 20 تن از دانشجویان کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی در یکی از دانشگاه های شهر کرمانشاه خواسته شد که مشکلات خود را در زمینه خواندن انگلیسی به صورت مکتوب بیان نمایند. مطالب نوشته شده جمع آوری و کد گذاری گردید و تعداد هر یک از مشکلات بیان شده مشخص شد. بزرگترین مشکل یافت شده در سطح کلمه براساس نظر این دانشجویان محدود بودن گنجینه واژگان و عدم موفقیت در یادآوری کلماتی بود که انان قبلا به حافظه سپرده بودند. در سطح متن نیز مشکل خواندن بطور سلیس، عدم آشنایی با موضوع، سطح سختی متن و ندانستن راهبردهای مناسب خواندن از جمله مهمترین مشکلات ذکر شده بودند.
زبان:
فارسی
صفحات:
105 -116
لینک کوتاه:
magiran.com/p1307391 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.