زیست چینه نگاری کنودنت های دونین پسین در برش گریک، خاور زرند (استان کرمان)

چکیده:
توالی رسوبی معادل سازند بهرام در برش گریک (خاور زرند) بر پایه مطالعه کنودونت ها به دیرینگی فرازنین میانی تا فامنین پیشین است. 28 گونه و زیرگونه در این پژوهش شناسایی شده که بر پایه توزیع عمودی آنها هفت زیست زون زیر قابل تشخیص است: Older than Upper hassi Zone، Upper hassi – jamieae zones،? Lower rhenana Zone، Upper rhenana – linguiformis zones، Lower triangularis، Middle triangularis - Lower crepida zones، Middle – Upper crepida zones.. گونه های شاخص کنودونت به دست آمده از بایوستروم موجود در قاعده این برش، سن فرازنین میانی (Upper hassi – jamieae zones) را ثابت می کند. توالی بررسی شده در برش گریک از نظر زیای کنودونتی، سنگ چینه نگاری و سنی با دیگر برش های سازند بهرام در نواحی کرمان، طبس و اصفهان قابل قیاس است و در مجموع، یک محیط کم ژرفای رسوبی را نشان می دهد.
زبان:
فارسی
صفحه:
105
لینک کوتاه:
magiran.com/p1313379 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!