حفاظت و ایمنی در پالایشگاه نفت پارس

چکیده:
حفاظت فنی و ایمنی که امروزه به عنوان بخش لاینفکی از تشکیلات مراکز بزرگ تولیدی و صنعتی در آمده, تا یک قرن پیش چندان مورد توجه بنیانگذاران صنایع کوچک و بزرگ نبود.
سرانجام حوادث و اتفاقات ناگوار و گوناگونی که سال ها در مراکز تولیدی رخ می داد و به جرح یا مرگ عده زیادی از کارکنان واحدهای صنعتی می انجامید, فکر و اندیشه ایجاد تشکیلات حفاظت و ایمنی در محیط کار را در میان متخصصان و کارشناسان تقویت کرد.
این اندیشه از آغاز رنسانس صنعتی در اروپا شکل جدی تری به خود گرفت و نظر مدیران صنایع به سمت و سوی تدوین قوانین و مقرراتی جلب شد تا هر چه بیشتر از حوادث و آسیب های ناشی از کار بکاهند.
رعایت مقررات حفاظت و ایمنی در کشورهای پیشرفته از همان سال های اولیه رنسانس صنعتی, بتدریج در سایر کشورها به کار گرفته شد.
در کشورهای در حال پیشرفت و توسعه از جمله ایران, حفاظت فنی و ایمنی مقوله ایست که هر چند عمر کوتاهی دارد, لیکن توجه متخصصان, کارشناسان و مدیران نواندیش را به خود جلب کرده و در این زمینه پیشرفت های قابلملاحظه ای بدست آمده است.
در پالایشگاه نفت پارس که به عنوان قدیمی ترین پالایشگاه تولید روانکارها شناخته می شود, مسئله حفاظت فنی و ایمنی, همواره مورد توجه قرار داشته و این امر به ویژه طی دو سال اخیر با دگرگونی های مثبت و ارزشمندی همراه بوده است.
در گزارش این شماره از ماهنامه, ضمن بازدید از واحد حفاظت فنی و ایمنی پالایشگاه نفت پارس, گفتگویی با مهندس هوشنگ بینا مدیر این واحد انجام داده ایم که به اتفاق می خوانیم.
زبان:
فارسی
در صفحه:
5
لینک کوتاه:
magiran.com/p132450 
دانلود و مطالعه متن این مقاله با یکی از روشهای زیر امکان پذیر است:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 1,390,000ريال می‌توانید 70 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.
In order to view content subscription is required

Personal subscription
Subscribe magiran.com for 70 € euros via PayPal and download 70 articles during a year.
Organization subscription
Please contact us to subscribe your university or library for unlimited access!